İSVEÇ GENELKURMAY BAŞKANI BYDÈN’DEN UYARI: HERKES SAVAŞA HAZIRLIKLI OLMALI

İsveç'te ciddi zamanlar yaşanıyor ve Genelkurmay Başkanı Micael Bydén şimdi tüm İsveç halkını olası bir savaşa hazırlanmaya çağırıyor. Böylece çok sesli koroya Genelkurmay Başkanı da katılmış oluyor.

İSVEÇ GENELKURMAY BAŞKANI BYDÈN’DEN UYARI: HERKES SAVAŞA HAZIRLIKLI OLMALI
İSVEÇ GENELKURMAY BAŞKANI BYDÈN’DEN UYARI: HERKES SAVAŞA HAZIRLIKLI OLMALI Admin
Bu içerik 577 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Halk ve Savunma Ulusal Konferansı sırasında Sivil Savunma Bakanı Carl-Oskar Bohlin, İsveç için durumun aciliyetini vurguladı ve sivil savunmanın yavaş yavaş yeniden silahlanmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

İsveç Genelkurmay Başkanı Micael Bydén de bu endişeyi paylaşıyor ve harekete geçme zamanının geldiğini vurguluyor. TV4’ün haber programına konuşan Bydén, ”Her bireyin olası gelişime zihinsel olarak hazırlanması gereklidir” sözlerini dile getiriyor.

Her ne kadar İsveç son yıllarda güvenliği güçlendirmek için önemli çabalar sarf etmiş ve savunmalar önemli ölçüde güçlenmiş olsa da, zorluklar devam ediyor. Genelkurmay Başkanı, İsveç'in NATO'nun eşiğinde bulunduğunu ve tam üye olarak daha hızlı entegrasyonun ülkenin savunma pozisyonunu iyileştireceğini ve dolaysıyla güçlendireceğini savunuyor. Ayrıca Micael Bydén, olası bir savaş durumunda güçlü bir sivil toplumun önemini ifade ediyor.

Amerika’nın eksenine giren İsveç’te Rusya’ya karşı açık bir düşmanlık sergileniyor. Buna devletin önemli kademelerinde oturanların verdikleri demeçler ve basının beyin yıkama taktiği önemli rol oynuyor. 1993 yılında Irak’a başlatılan ”Körfez Savaşı”nda da basının ABD’nin Irak’a demokrasi getireceğini ”çam sakızı” gibi çiğneyip duruyordu. Ve sonuç ortada. Arap ülkelerinin hiç birisinde demokrasi yok ve neden oralara götürülmüyor?

İsveç Genelkurmay Başkanı Micael Bydén Savaş hazırlanmak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ