İSVEÇ HÜKÜMETİ LETONYA’YA ASKER GÖNDERMEK İSTİYOR

Atlantik Savunma ittifakına göre İsveç, bir NATO üyesi olarak tüm NATO bölgesine asker göndermeye hazır olmalıdır. Hükümet ilk adım olarak İsveç'in NATO'nun Letonya'daki çokuluslu gücüne katılmasını istiyor.

İSVEÇ HÜKÜMETİ LETONYA’YA ASKER GÖNDERMEK İSTİYOR
İSVEÇ HÜKÜMETİ LETONYA’YA ASKER GÖNDERMEK İSTİYOR Admin
Bu içerik 311 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Başbakan Ulf Kristersson, Halk ve Savunma Ulusal Konferansı'nda yaptığı konuşmada İsveç'in üye olarak NATO'nun toplu savunmasına önemli katkı sağlayacağına dikkat çekti.

Bir yıl önce Kristersson, Sälen'de İsveç'in NATO'nun Baltıklar üzerindeki hava devriyelerinin bir parçası olmaya, Avrupa hava savunması için işbirliğine katılmaya ve Baltık ülkelerinin savunmasına kara muharebe birimleriyle katkıda bulunmaya hazır olduğunu belirtmişti.

Kristersson, bugünkü konuşmasında, “Bugün, hükümetin talimatının İsveç'in Letonya'daki Kanada liderliğindeki kuvvetlere azaltılmış bir taburla katılması yönünde olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Letonya Savunma Bakanı Andris Spruds da Sälen'de bulunuyor. Andris Spruds, DN'ye bunun bizim için harika bir haber olduğunu söylüyor ve nedenini açıklıyor: “NATO'nun Letonya'daki varlığı güvenliğimiz açısından çok önemlidir. NATO gücü aktif bir caydırıcılık sağlıyor ve müttefik topraklarının her santimetrekaresinin savunulması gerektiğinin bir işaretidir.”

Savunma Bakanı Andris Spruds, İsveç'in bölgenin güvenliğine katkıda bulunduğunu gösteren İsveç bayrağını Letonya'da görmenin de önemli olacağını söyledi.

İsveç Hükümeti Başbakan NATO Letonya asker göndermek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ