BAŞBAKAN KRİSTERSSON: İSVEÇ VATANDAŞI OLMAK, İSVEÇ İÇİN CANINI FEDA ETMEK DEMEKTİR

Sälen'deki Halk ve Savunma Ulusal Konferansı'nda hükümetin mesajı açıktı: İsveç savaş tehdidiyle karşı karşıyadır. Sözde bu tehdidin arkaplanı üzerinde hiç durulmuyor. İsveç, neden bir savaş tehdidiyle karşı karşıyadır?

BAŞBAKAN KRİSTERSSON: İSVEÇ VATANDAŞI OLMAK, İSVEÇ İÇİN CANINI FEDA ETMEK DEMEKTİR
BAŞBAKAN KRİSTERSSON: İSVEÇ VATANDAŞI OLMAK, İSVEÇ İÇİN CANINI FEDA ETMEK DEMEKTİR Admin
Bu içerik 714 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Sivil Savunma Bakanı Carl-Oskar Bohlin, konferans sırasında İsveç'teki savaş riskinden doğrudan ve güçlü bir şekilde bahsetti ve yalın gerçekçilik çağrısında bulundu. Bakan, ”İsveç halkı savaşa hazır olmalıdır” dedi. Bu çağrısı Genelkurmay Başkanı Michael Bydén tarafından desteklendi. Pazartesi günü bir basın toplantısı düzenleyen Başbakan Ulf Kristersson artan savaş kaygısına ilişkin görüşlerini paylaştı.

İsveçlilerin İsveç vatandaşlığının getirdiği beklentiler üzerinde düşünmesinin zamanının geldiğini vurguladı. Kristersson, Ukrayna'da devam eden savaşa değinerek, bir milletin savaş zamanındaki en değerli kaynağının savunma iradesi olduğuna dikkat çekti. Başbakan, her İsveç vatandaşının ülkeyi savunmaya hazır olması gerektiğinin önemini bir kez daha vurgulayarak İsveç vatandaşı olmanının bunu gerektirdiğinin altını çizdi.

İsveç vatandaşı olmanın sadece resmi taahhütler anlamına gelmediğini, aynı zamanda ülkeye derin bir bağlılık anlamına geldiğini belirtti. Başbkan, “Vatandaş olmak, askerlik yapabilmek ve ülkenin demokrasisini, özgürlüğünü ve yönetimini savunmaya hazır olmak demektir” dedi.

Kristersson devamla, “Eğer bunu yapmaya hazır değilseniz İsveç vatandaşı olmamanız gerekir. Herkesin, vatandaşı olduğu ülke için hayatını feda etmeye hazır olmasının ne anlama geldiğini iyice düşündüğünden emin değilim" diye de ekledi.

Basın toplantısında Kristersson, hükümetin ve Silahlı Kuvvetlerin uyarılarının korkutma amaçlı olmadığını, durumun ciddiyetini anlatmak için yapıldığını yönünde görüşlerini dillendirdi.

İsveç Halk ve Savunma Ulusal Konferansı Sälen Başbakan Ulf Kristersson İsveç halkı savaş hazır İsveç vatandaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ