ARLANDA HAVAALANINDA 1,5 MİLYON KRON ELE GEÇİRİLDİ

Arlanda Havaalanında 1,5 milyon kron nakit parayla bir kişi yakalandı ve gözaltına alında. 20'li yaşlarındaki kişinin ciddi kara para aklama suçundan şüpheleniliyor. Arlanda Gümrük Memurluğu basın sekreteri Michaela Linderoth, kişinin İstanbul'a gitmek için yola çıktığını söylüyor.

ARLANDA HAVAALANINDA 1,5 MİLYON KRON ELE GEÇİRİLDİ
ARLANDA HAVAALANINDA 1,5 MİLYON KRON ELE GEÇİRİLDİ Admin
Bu içerik 657 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Kişinin çıkış öncesi gümrük kontrolü sırasında çantasındaki parayla birlikte yakalandığı öğrenildi. Paraya el konuldu ve meblağın yaklaşık 1,5 milyon kron olduğu belirtildi. Tutuklama çarşamba günü saat 15.00'te gerçekleşti. Akşam saatlerinde ise şahıs savcılar tarafından tutuklandı. Savcılık, kendisinin muhtemelen ciddi kara para aklama suçlarından şüphelenildiğini belirtiyor.

Arlanda Gümrük Memurluğu basın sözcüsü Michaela Linderoth, kişinin gümrük kontrolünde tutuklandığında Türkiye'ye İstanbul'a gitmekte olduğunu söyledi. Linderoth, “Ülkeden 10.000 Euro'dan fazla para çıkarırsanız beyan etmeniz gerekir. Ama bu şahıs bunu yapmamıştır” dedi.

Swedavia basın sorumlusu Peter Wärring, Arlanda'daki olaydan haberdar olduklarını ancak aksi takdirde konu hakkında daha fazla yorum yapmak istemediklerini söylüyor. Wärring, “Güvenliği artırıcı tedbirler konusunda gümrük ve polisle işbirliğimiz var” ifadelerini kullanıyor. Ancak Peter Wärring, “Güvenlik çalışmalarımızı hiçbir zaman halka açık bir şekilde yürütmüyoruz” açıklamasını yapıyor.

Aralık 2023’ten bu yana yakalanan üçüncü kişi oluyor. Bundan tam bir hafta önce de Arlanda'da elinde yarım milyon kronun üzerinde nakit parayla İsveç ve AB'den ayrılmak isteyen bir kişi tutuklandı. Çantaya ve paraya el konuldu ve kişiye ciddi kara para aklama ya da ciddi ekonomik kara para aklama şüphesi tebliğ edildi. Geçen yıl 22 Aralık'ta polis Arlanda'da 2,7 milyon değerinde altın ve nakit paraya el koydu. Polis daha sonra 3 kişiyi tutuklayabildi.

Stockholm Arlanda Havalanı 1 5 milyon kron ele geçirildi Karapara Aklama Arlanda Gümrük Memurluğu Swedavia
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ