MÖLNDAL’DA BİR EVİN TAVAN ARASINDA 10 KİLO KÜLÇE ALTIN VE 5 KİLO PLATİN BULUNDU

JLC yıldızlarının yeni satın aldığı evin tavan arasında beklenmedik bir hazine bulundu. Göteborg-Posten gazetesine göre ustalar 11 milyon kron değerinde altın külçeleri ve platin buldular. Şimdi değerli eşyaların gerçekte kimin sahip olacağı konusunda hukuki bir mücadele başladı.

MÖLNDAL’DA BİR EVİN TAVAN ARASINDA 10 KİLO KÜLÇE ALTIN VE 5 KİLO PLATİN BULUNDU
MÖLNDAL’DA BİR EVİN TAVAN ARASINDA 10 KİLO KÜLÇE ALTIN VE 5 KİLO PLATİN BULUNDU Admin
Bu içerik 341 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Göteborg’un Mölndal Bölgesinde 7,8 milyon krona yeni satın aldıkları evi restore ettirmek isteyen JLC komedi grubu sanatçıları Lucas Simonsson (31) ve Carl Déman (31) anlaştıkları ustalar tavan arasında 10 kilo külçe altın nve 5 kilo platin buldular. Komedyenler bu binadaki daireleri kiraya vermek istiyorlardı. Limdi bir sorun ortaya çıktı. Bu bulunan eşyalar kime ait olacaktı? Binayı satan mı, satın alanlar mı ya da binayı restore etmeye çalışanlar mı?

Göteborg-Posten, bulguları polise devredildiğini ve ciddi kara para aklamayla ilgili soruşturma başlatıldığını, ancak ön soruşturmanın kapatıldığını yazdı. Savcı buranın "çok eski bir saklanma yeri" olduğuna inanıyor. Savcı, ”Suçtan şüphelenmek için bir neden olmadığını söyleyebilirim. Eğer bir suç varsa, bu çok eskidir ve uzun zaman önce zaman aşımına uğramıştır.  Ancak Daire Savcısı James von Reis'in pratisyen hekime yaptığı açıklamada, el konulan mallarla ilgili çok sayıda hak talebinde bulunanların ortaya çıktığını söyledi” ifadelerini kullanıyor.

JLC profilleri, bulguların kendilerine teslim edilmesini istedikleri bölge mahkemesine bir talepte bulundular. Ancak altın hazinesine hakkı olduğunu düşünenlerin sayısı da artıyor.

Gazeteye göre, hem evin satıcısı hem de milyon kronluk hazineyi bulan ustalar, altını ele geçirmek istiyor. Satıcı, buluntunun kişinin ölmüş ebeveynlerine ait olması gerektiğine inanıyor. Çatı katındaki altınla aynı seri numarasına sahip, annenin malikanesinden alınan bir külçe altın delil olarak mahkemeye sunulduğu belirtiliyor.

Davanın duruşması Pazartesi günü Göteborg bölge mahkemesinde yapıldı. Daire Savcısı James von Reis pratisyen hakime, "Büyük olasılıkla, alındığı kişiye teslim edilmesi emri verilecek" diyor. Aynı zamanda savcı, yasanın nasıl işlediğine atıfta bulunuyor.

İsveç Göteborg Mölndal külçe altın platin buluntu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ