İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ BAHÇESİNDE PATLAYICI BULUNDU

Çarşamba günü öğleden sonra saat 13.10 dolaylarında elçilik mensupları bahçeye atıldığı tahmin edilen bir patlayıcı madde keşfettiler. Durum polise bildirildi. Olay yerine gelen Ulusal Bomba Ekibi patlayıcıyı imha etti. Patlayıcı bir elbombası ya da benzeyen bir nesne olarak değerlendirildi.

İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ BAHÇESİNDE PATLAYICI BULUNDU
İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ BAHÇESİNDE PATLAYICI BULUNDU Admin
Bu içerik 233 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

7 Ekim 2023 tarihinde Hamas örgütü roketlerle İsrail’e saldırıdı. İsrail topraklarına başka araçlarla girerek 1 200 kişi öldürdüler ve 100 fazla kişiyi de rehin olarak Gazze götürdüler. Bunun üzerine İsrail Ordusu Gazze topraklarına girerek katliam ötesinde soykırım yapmaya başladı. Şimdiye kadar çoluk çokuk, kadın, yaşlı demeden 27 bin sivil insanı öldürdü.

Bu durum üzerine İsrail’in yurt dışındaki elçiliklerü, kurumları ve Yahudilerin yaşadığı bölgeler sıkı kontrol altına alındı. İsveç’te de gerek büyükelçilik gerekse Yahudi yerleşim yerleri ve kurumları koruma altına alındı. Böylesi bir koruma altında bulunan büyükelçilik binasına bir patlayıcı nasıl atılmış olabilir? Büyükelçilik çevresinde hem kameralar hem de polis kouması bulunuyor.

Olay polis kurumları tarafından incelenmesi derinleştirilirken, İsveç Başbakanı Ulf kristersson kendi X hesabından bir yorum yazarak yayınladı. Kristersson: ”Bu çok ciddi. Büyükelçiliğe saldırı girişimi hem orada çalışanlara hem de İsveç'e yönelik bir saldırıdır. Polis ve Güvenlik Polisi sorumluların kim ya da kimler olduğunu araştırıyor. Polis artık İsveç'teki büyükelçilik ve Yahudi kurumlarının gözetimini sıkılaştırdı" diye yazıyor.

Ortadoğu’da suların fazlasıyla ısınmaya ve farklı yönleriyle yayılmaya başladığı görülüyor. Amerika’nın Ürdün’de Suriye sınırına yakın yerde bulunan bir askeri üssüne droneli saldırı gerçekleştirildi ve üç Amerikan askeri öldü. Aynı zamanda yaralılar da var. Bu saldırıyı kim gerçekleştirdi? Bu henüz tam olarak bilinmiyor. Amerikalı yetkililer, droneyi bizim sandık açıklaması yapıyor ama, bazı kaynaklar birtakım hayali sayılabilecek yorumlar yapıyor. Bu yorumlara göre, Amerika’nın İsrail’e artık soğuk davranması ve sürekli uyarısı neticeninde İsrail’in Amerika’yı savaşın içine çekmek için uygulayabileceği bir taktik olarak değerlendiriliyor.

İsveç Stockholm İsrail Büyükelçiliği patlayıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ