GÖTEBORG’DA İKİ KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Cumartesi akşamı Göteborg'un güneyinde bulunan Grimmered’deki bir yerleşim bölgesinde iki kişi dışarı alanda kurşunlanarak öldürüldü. Polis, internet sitesinde olayın çetelerle kesin bir bağlantısının bulunmadığını yazıldı.Fakat, Göteborg-Posten çete içi bir anlaşmazlık sonucu olayın gerçekleştiğini yazıyor.

GÖTEBORG’DA İKİ KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ
GÖTEBORG’DA İKİ KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 398 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Grimmered Bölgesinde silah sesleri duyulması üzerine saat 23.00 civarında polis olay yerine çağrıldı. Olay yerinde biri 25 ve diğeri 30'lu yaşlarında iki kişi ağır yaralı adam bulundu. Batı polis bölgesi basın sözcüsü Stefan Gustafsson, hemen hastaneye kaldırıldıklarını söylüyor. Pazar sabahı erken saatlerde polis, her ikisinin de yaralanmaları sonucu öldüğünü duyurdu.

Polise göre olayın çete ortamıyla kesin bir bağlantısı yok.Polis izleme liderleri şu anda böyle bir bağlantı göremiyor. Daha fazla zamana ihtiyacımız olabilir, kanısını belirtiyorlar. Polis sözcüsü Stefan Gustafsson, ”Geriye yapılacak çok iş yok. Polis tarafından önceden bir dereceye kadar biliniyorlar, ancak çok fazla değil” diyor.

Gece boyunca bölgede büyük bir polis operasyonu düzenlendi ve çok sayıda görgü tanığı dinlendi. Bir komşu silah sesi duyduğunda yatmak üzere olduğunu söyleyerek, ”İlk başta emin değildim ama sonra ne olduğunu anladım. Burası sakin bir bölgedir” görüşünü belirtiyor. Çok sayıda kişi sorgulanmak üzere polis istasyonuna getirildi ancak kimse tutuklanmadı. Bölge sakinlerinden bazıları yakınlarda dört ila altı el ateş edildiğini duyduğumuzda içeride oturup televizyon izliyorduk

Olayla ilgili herhangi bir şey gören, duyan ya da olayla ilgili bilgisi olan herkesin polise başvurması isteniyor. Stefan Gustafsson, ”Hâlâ olay alanı ve bunun dış kenarlarında inceleme yapıyoruz. Arabaların, araçların, insanların, polisin ilgisini çekebilecek her şeyin gözlemliyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Göteborg Grimmered silahlı saldırı ölü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ