HANDEN’DE ŞİDDETLİ PATLAMA

Stockholm’un güney bölgesi Handen’de bir apartmanda şiddetli bir patlama meydana geldi. Bu patlamayla birlikte son bir haftada Stockholm’da 3. patlama oluyor. Daha öncede Sundbyberg ve Vällingby’de şiddetli patlamalar olmuştu.

HANDEN’DE ŞİDDETLİ PATLAMA
HANDEN’DE ŞİDDETLİ PATLAMA Admin
Bu içerik 327 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Pazartesi gecesi saat 03.00'te Stockholm'un güney Handen bölgesinde bir apartmanda patlama meydana geldi. Kurtarma servisinde görevli memur Patrick Johansson, "Patlayan şeyin ne olduğunu şu anda bilmiyoruz" diyor. Adreste, diğer insanların yanı sıra, Foxtrot çete ağı içinde sonbaharda yaşanan büyük çete çatışmasıyla bağlantılı olarak bir cinayet emrini verdiği şüphesiyle gözaltında tutulan bir kişi yaşıyor.

Olayda herhangi bir yaralanma olduğuna dair bilgi bulunmuyor. Bomba kapının dışına yerleştirildiği için patlama esnasında  birçok pencere camına ve giriş kapısı zarar gördü. Polis, kamusal alanda meydana gelen tehlikeli tahribatla ilgili ön soruşturma başlattı. Şu anda kimse gözaltında değil.

Polis sözcüsü Anna Westberg, "Bu patlamaya neden olan kişileri arıyoruz" diyor. Polis, evleri ziyaret ederek bilgi toplamaya ve kamera görüntülerine erişimi incelemekle çalışıyor. Alan kordon altına alındı ​​ve teknik bir soruşturma yürütülecek. Anna Westberg, Pazartesi sabahı saat 07:00'den hemen önce, bomba koruma ekibinin ne tür bir patlayıcı kullanıldığını öğrenmek için olay yerinde bulunduğunu söylüyor.

Adreste, Foxtrot çatışmasıyla bağlantılı olarak bir cinayet emrini verdiği ve iki cinayete teşebbüs ettiği şüphesiyle Ocak ayının sonundan bu yana gözaltında tutulan bir kişi yaşıyor. Anna Westberg, “Polisin gece yaşanan olayın çete suçuyla bağlantılı olup olmadığını araştırdığını” söyledi.

Stockholm Handen patlama sıralıevler Foxtrot ağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ