HÜKÜMET, “ÜST ARAMA BÖLGELERİ” OLUŞTURMAYI PLANLIYOR

Hükümetin ‘üst arama bölgelerine’ ilişkin tartışmalı önerisi gündeme geliyor. Bu, bazı şeylerin yanı sıra, bir suç çetesiyle ilişkilendirilen giyim tarzının bir kişinin üst aramasını yapmak için yeterli sebep olabileceği anlamına geliyor. Liberal parti sözcüsü Martin Melin, Gucci replika şapkaları takan herkesin çete suçlusu olmadığını, ancak birçok çete suçlusunun Gucci replika şapkaları taktığını söylüyor.

HÜKÜMET, “ÜST ARAMA BÖLGELERİ” OLUŞTURMAYI PLANLIYOR
HÜKÜMET, “ÜST ARAMA BÖLGELERİ” OLUŞTURMAYI PLANLIYOR Admin
Bu içerik 241 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Demokratları (SD) destekli koalisyon İsveç Hükümeti ”üst arama” bölgeleri oluşturmayı planlıyor.

Bu yönde alınacak karar ırkçı parti olarak bilinen İsveç Demokratları’nın baskısıyla gündeme geliyor. SD, İsveç'te, Danimarka'yı örnek alarak, polisin belirli alanlarda suç şüphesi olmadan kişilerin vücutlarını arayabileceği ve araçlarda arama yapabileceği üst arama bölgeleri oluşturmayı planlıyor.

Bu yönde hazırlanacak yasanın 28 Mart'ta hazır olması bekleniyor. Sivil Haklar Savunucuları ve Ayrımcılık Ombudsmanı öneriyi eleştiriyor ve bunun mahremiyet ihlallerine ve etnik profil oluşturmaya yol açabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Kıyafet tarzı üst araması için bir neden olabilir: Liberal parti sözcüsü Martin Melin, "Gucci replika şapkaları takan herkes çete suçlusu değildir, ancak birçok çete suçlusu Gucci replika şapkaları takıyor" diyor.

İsveç İsveç Hükümeti İsveç Demokratları Üst Arama Bölgeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ