YEŞİLLER EŞ BAŞKANI MÄRTA STENEVİ İSTİFA EDİYOR

Çevre Partisi/Yeşiller Eşbaşkanı Märta Stenevi Partisi'nin Eş Başkanlığından istifa ediyor.Bu yılın Ocak ortasından itibaren hastalık iznine ayrılan Märta Stenevi Instagram'da "Sonbahar gerçekten çok ağırdı" diye yazıyor. Parti içindeki kaynaklar, onun hızlı istifasını hazırlanan çalışma ortamı raporuna bağlıyor.

YEŞİLLER EŞ BAŞKANI MÄRTA STENEVİ İSTİFA EDİYOR
YEŞİLLER EŞ BAŞKANI MÄRTA STENEVİ İSTİFA EDİYOR Admin
Bu içerik 261 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Aftonbladet gazetesiyle bir ropörtaj veren Märta Stenevi özel röportajında neden ayrıldığını, en çok neden gurur duyduğunu ve şimdi ne yapacağını anlatıyor. Stenevi, “İşi en iyi yapabileceğime inandığım için başvurdum ama artık öyle düşünmüyorum” diyor.

Märta Stenevi, gazeteye sağlık nedenleriyle süresiz hastalık izni alan ve görevini yerine getiremeyeceğini düşündüğü için Eş Başkanlıktan ayrılmayı uygun bulduğunu söyleyerek; “Sakin olmaya ve toparlanmaya çalıştım, ancak biraz mesafe alarak Eş Başkanlıktan istifa etmeye karar verdim” ifadelerini kullanıyor.

47 yaşındaki Stenevi Facebook ve Instagram'da "Geçen sonbahardan sonra yoruldum" diye yazıyor. Ayrıca hem özel olarak yaşanan olaylara hem de partinin Kasım ayındaki kongresi öncesindeki sızıntılara değiniyor.

Cuma günü Eş Başkanlık görevinden ayrıldığını gazete kanalıylan duyuran Stenevi, parti içindeki rolünü yerine getiremeyen bir durumda olduğu belirterek, “Yeniden kendini iyi hissetmeye başladım. İyi bir anne ve iyi bir eş olmaya odaklanmam gerekiyor” diyor.  Märta Stenevi 2021'den bu yana Eş Başkanlık görevini yürütüyor. Kasım ayındaki kongrede yeniden seçildi. Instagram'daki hesabından "Doğru yönde gidiyor, ancak bir süredir kendimi gerçekten kötü hissediyorum ve zaman alması gerekiyor" diye yazıyor.

Märta Stenevi şu anda partinin ihtiyaç duyduğu lider olamayacağını söylüyor. Bu nedenle Eş Başkanlık pozisyonunu ve liderlik rolünün gerektirdiği her şeyi tüm hızıyla üstlenebilecek birine devretmesi yerinde olacağını gazeteye söylüyor; “Bu çok zor bir karar. Yeniden seçilmek için aday oldum, Kongre'den yeni bir güven oyu aldım ama şu anda kendimin en iyi hali olabileceğimi sanmıyorum ve geri dönmenin ne kadar süreceğini gerçekten bilmiyorum” açıklamasını yapıyor.

Märta Stenevi Çevre Partisi Yeşiller Eş Başkan istifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ