GÖÇ BAKANI STENERGARD: “AB DIŞINDA GÖÇ MERKEZLERİ OLUŞTURULMALIDIR”

Göç Bakanı Maria Malmer Stenergard, İsveç Radyosu Ekot'a Cumartesi günü verdiği röportajda, başta İskandinav ülkeleri olmak üzere bir grup Avrupa ülkesinin, sığınma başvuruları reddedilen kişileri AB dışındaki ülkelerdeki "geri dönüş merkezlerine" gönderme olasılığını tartıştığını söyledi.

GÖÇ BAKANI STENERGARD: “AB DIŞINDA GÖÇ MERKEZLERİ OLUŞTURULMALIDIR”
GÖÇ BAKANI STENERGARD: “AB DIŞINDA GÖÇ MERKEZLERİ OLUŞTURULMALIDIR” Admin
Bu içerik 391 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Göç Bakanı Stenergard, teklifin sığınma başvuruları reddedilenler için nelerin geçerli olduğuna dair açık bir sinyal olacağını söyleyerek; “Elbette bu, güçlük çıkarmadan İsveç'te bir karara aykırı olarak kalmamanız gerektiğine dair açık sinyaller vermekle ilgilidir. Çünkü kişinin sınır dışı etme kararına uyma ve ülkeyi terk etme yükümlülüğü bulunmaktadır” ifadelerini kullanıyor.

Stenergard, merkezlerin başta İskandinav ülkeleri olmak üzere bir grup Avrupa ülkesinde gündemde olduğunu söylüyor. Bakan, “Bu, sığınma başvurusunun reddedilmesi durumunda çeşitli nedenlerle kendi ülkelerine dönemeyen kişiler için geçerlidir” diyor.

AB sınırları dışındaki toplama merkezlerine gidebilirler. Stenergard ayrıca Ekot’a, "Yasal olarak bağlayıcı kararları olan ancak çeşitli nedenlerle bu kararların o ülkede uygulanamadığı insanlar oraya gönderilebilir" diyor.

İsveç Göç Bakanlığı Maria Malmer Stenergard AB Geri dönüş merkezi Göçmenlik sığınmacılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ