STOCKHOLM BÖLGESİNDE PEŞPEŞE ÜÇ YANGIN

Stockholm’un kuzey semti Märsta'daki elektrik devi Elgiganten Mağazası salı gecesi çıkan yangında tamamen yok oldu. Kurtarma ekibinden hat operatörü Adam Alm, "Zor bir durum, duvarlara ve çatı inşaatlarına yayılıyor" diyor. Kurtarma ekipleri ayrıca Hägersten'deki bir villa yangınına ve Bromsten'deki bir tamirhane yangınına da müdahale ettiler.

STOCKHOLM BÖLGESİNDE PEŞPEŞE ÜÇ YANGIN
STOCKHOLM BÖLGESİNDE PEŞPEŞE ÜÇ YANGIN Admin
Bu içerik 363 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Salı gecesi Stokholm'ün kuzeyindeki Märsta'daki Elgiganten'de yangın çıktı. Saat 00.20'de otomatik yangın alarmı verilmesi üzerine kurtarma ekipleri hızla hareket ederek yangın yerine ulaştılar. Oraya vardıklarında açık alevler ve duman var her taraftan yükseliyordu. Mikael Pettersson, bunun gerçek bir şenlik ateşi gibi göründüğünü söylüyor. Herhangi bir yaralanma olduğuna dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.

İtfaite ekiplerine göre yangın binanın içinde başlamış olmalı. Marie Nordahl, “Yangına müdahale etmeye başladık. Şimdi çatı yapısını söndürmeye odaklanıyoruz” derken aynı zamanda içeriden söndürülmesi gerektiğini söylüyor.

Yangının yan taraftaki Rusta tesisine sıçramasını engellemeye çalışıyorlar. Yakındaki bir benzin istasyonu boşaltıldı. Marie Nordahl, Rusta'nın şu anda etkilenmediğini söylüyor. Polis olayı kundaklama olarak araştırıyor. Polisin basın sözcüsü Daniel Wikdahl, “Ne biz ne de acil servisler yangının olası bir nedenini bulamadık” açıklamasını yapıyor.

Gece Stockholm'un güneyindeki Hägersten'de de gece yarısından sonra bir villada yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine kısa bir süre sonra itfaiye ve polis geldi. Villada bulunan iki yaşlı ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Saat 01.30 dolaylarında yangın söndürüldü. Polis olayı ağır ihmal olarak nitelendiriyor.

Gece yarısından önce, saat 23.50'de itfaiye ve polis ihbar ald. Stockholm'un batısındaki Bromsten'deki bir sanayi bölgesinde şüpheli bir patlama olduğu konusunda bilgilendirildi. Polis ve itfaiye olay yerine geldiğinde yangının bir atölyede çıktığı görüldü. Kurtarma ekibii bilgi memuru Fredrik Liljegren, “Görebildiğimiz kadarıyla içeride alevler var ve saçaklardan duman çıkıyor” diyor. İçeriden patlama sesleri duyuldu ancak buna neyin sebep olduğu bilinmiyor. Mikael Petersson, “Sonuçta orası bir atölye, patlak lastikli, gaz tüplü falan araçlar olabilir” darken aynı zamanda, bu tür bir sesin birçok nedeni olabileceğini söylüyor. Bina tamanen yanıyor. Polis, kundaklama şüphesiyle ilgili ön soruşturma başlattı. Kimsenin yaralandığı yönünde bir bilgi yok.

Stockholm Yangın Märsta Hägersten Bromsten Elgäganten
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ