ILIMLI MUHAFAZAKAR PARTİLİ POLİTİKACIDAN IRKÇI PAYLAŞIMLAR

Ilımlı Muhafazakar Parti üst düzey politikacısı Johan Abrahamsson bir özel sohbetinde saldırgan görüntüler paylaştı. Kendisi bunu "sıradan orman mizahı" olarak tanımladı. Şimdi de derneğin başkanlığından ayrıldığını açıklıyor.

ILIMLI MUHAFAZAKAR PARTİLİ POLİTİKACIDAN IRKÇI PAYLAŞIMLAR
ILIMLI MUHAFAZAKAR PARTİLİ POLİTİKACIDAN IRKÇI PAYLAŞIMLAR Admin
Bu içerik 334 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Özel sohbetlerde Ilimli parti üst düzey politikacısı Johan Abrahamsson rahatsız edici içerikli görseller paylaştı. Mariestads-Tidningen'in haberine göre Abrahamsson şimdi Västra Götaland'daki Ilımlılar derneğinin başkanlığından istifa ettiğini duyurdu. Gazeteye verdiği demeçte "Partiyi bölmek istemiyorum" diyor.

Abrahamsson, partisinin AB seçim kampanyasının ortasında olması nedeniyle ilginin kendisine çevrilmesini istemediğini söylüyor. Abrahamsson, ”Olanları geri alamam ki en çok istediğim şey budur ve bu nedenle istifa etmeyi ve sendika başkanlığına devam etmemeyi seçiyorum” değerlendirmesini yapıyor.

Abrahamsson. 2019-2022 yılları arasında eski bir partili meslektaşıyla yapılan özel sohbetlerde paylaşılan görüntülerde cinsiyetçi, homofobik ve ırkçı içerik görülüyor. Abrahamsson daha önce bunun "sıradan bir mizah" olduğunu söylemişti.  O’na göre ”Bu cinsiyetçi bir şey değil, benim gördüğüm kadarıyla tamamen sıradan bir mizah anlayışı. Ama bu benim mizah anlayışım ve bunun arkasında duruyorum” yorumunu getiriyor.

Johan Abrahamsson Ilımlı Muhafazakar Parti Västra Götaland Irkçı paylaşımlar Politikacı İstifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ