İSVEÇ’TE ÜÇ ÖZEL OKULUN EĞİTİM İZNİ GERİ ÇEKİLDİ

Örebro, Stockhol ve Göteborg’da bulunan üç özel okulun eğitim izinleri iptal dedildi. Gerekçe olarak, uygun olmayan kişilerin öğrencilerle çalışması ve Radikal düşünceler aşılaması olarak gösterildi.

İSVEÇ’TE ÜÇ ÖZEL OKULUN EĞİTİM İZNİ GERİ ÇEKİLDİ
İSVEÇ’TE ÜÇ ÖZEL OKULUN EĞİTİM İZNİ GERİ ÇEKİLDİ Admin
Bu içerik 484 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Okul Müfettişliği, Örebro'daki Arenaskolan adlı ilkokul ile Stockholm ve Göteborg'daki iki ortaokulun iznini geri çekti. Bunun nedeni, İsveç İstihbarat Teşkilatı (Säpo)'nın uygun görmediği kişilerin öğrencilere yakın çalışmasına izin verilmesiydi. 600'den fazla öğrenci bu durumdan etkilendi.

Basına yansıyan bilgilere göre, İsveç Okul Müfettişliği'nin Arenaskolan'a ilişkin kararına göre, okul etkinliklerinde çocukların radikalleşmeye maruz kalma riski oluştu. Bu nedenle müdür Humanus Jobb Syd AB iznini kaybetti. Okulun 64 öğrencisi var.

Stockholm ve Göteborg'daki Arena Akademi liselerinin müdürü de okul işletme lisansını kaybetti. Okullarda toplam 570 öğrenci bulunmaktadır. Arena okullarının müdürü aynı gruba ait Edinit AB'dir.

Okul Müfettişliği burada da Edinit yönetiminin ve sahiplerinin uygunsuz kişilerin öğrencilere yakın çalışmasına izin verdiğini değerlendiriyor. Okulların bir basın açıklamasında kararlara itiraz etme niyetinde olduklarını yazdılar.

Bu okullar işleten Arena grubu aynı zamanda Müslüman ücretsiz okul grubu El Ezher'den izin alınarak açıldılar. Diğer şeylerin yanı sıra, ciddi ekonomik suçları ve dini açıdan verdiği farklı eğitimle de biliniyordu.

İsveç Örebro Stockholm Göteborg özel okul eğitim izni geri çekildi Arena grubu Okul Müfettişliği İsveç İstihbarat Teşkilatı Humanus Jobb Syd AB Edinit AB Radikalizm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ