İSVEÇ’TEN UKRAYNA’YA GENİŞ ÇAPLI ASKERİ YARDIM YAPILIYOR

İsveçli Yarbay Joakim Paasikivi, İsveç'in Ukrayna'ya on savaş botu 90 göndermesinin büyük fayda sağlayacağına inanıyor. Herson'da, Dnipro nehri deltasında sahip olabileceğiniz mükemmel bir tekne. İsveç Radyosu Ekot'a göre bu tekne o kadar iyi ki Rusya tarafından bile kopyalanmış.

İSVEÇ’TEN UKRAYNA’YA GENİŞ ÇAPLI ASKERİ YARDIM YAPILIYOR
İSVEÇ’TEN UKRAYNA’YA GENİŞ ÇAPLI ASKERİ YARDIM YAPILIYOR Admin
Bu içerik 363 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Savaş botu 90'ın maksimum hızı yaklaşık 40 deniz milidir ve çok sığ suları idare edebilir. Asker taşımak ya da devriye gezmek içindir.  Savunma Akademisi'nden Dagens Nyheter gazetesine konuşan Patrik Hulterström, "Rakibi yandan kuşatmak ve birliklerini rakibin beklemediği bir yere indirmek için saldırı amacıyla kullanılabileceğini" söylüyor.

Ancak SVT Nyheter, 7,1 milyar kron değerindeki yeni desteğin en büyük kaleminin topçu mühimmatı olduğunu yazıyor. Paasikivi'ye göre Ruslar şu anda çok daha fazla top ateşliyor olduğundan, bu Ukrayna için de son derece zamanında.

Amfibi kuvvetler konusunda geçmişi olan ve şu anda Norveç Savunma Akademisi'nde öğretmen olarak çalışan Patrik Hulterström, ”Karadeniz'de pek başarılı değiller, ancak nehirlere veya nehir deltalarına daha küçük çıkarmalar hayal edebilirsiniz” diyor.

                                                                           Savaş botları 90    

İsveç, savaş botu 90'a ek olarak Ukrayna'ya 20 grup teknesi bağışlıyor. Bunlar küçük, açık teknelerdir, sağlamdır ve sevk için su jetleri ile donatılmıştır. Destek paketi ayrıca Panzer delici robot 55, el bombası fırlatıcı Carl Gustaf ve uçaksavar sistemi Robot 70, el bombaları ve tıbbi taşıma araçlarını da içeriyor.

Patrik Hulterström, ”İsveç açısından büyük bir paket ama Ukrayna için ne kadar fark yaratacağını bilmiyorum. Ukrayna için savaşın gidişatını değiştirmek için büyük kaynakların gerekli olduğuna inanıyorum, ancak her türlü desteğin de önemlidir” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç Ukrayna silah yardımı savaş botu 90 Carl Gustaf Panzer delici robot 55 uçaksavar sistemi Robot 70
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ