İSVEÇ’İN NATO ÜYELİĞİ GECİKEBİLİR

Macaristan parlamentosu İsveç'in NATO başvurusunu Pazartesi günü onayladı. Katılım protokolünü onaylayan son ülke Macaristan oldu. Oylama 188 evet ve 6 hayır oyu ile sonuçlandı. Resmi giriş töreni yapılmadan önce yapılması gereken son şey, protokolün ülkenin cumhurbaşkanı tarafından imzalanmasıdır. Dagens Nyheter gazetesine göre hâlâ protokolün imzalanmadığını ve bu nedenle İsveç'in katılımının ertelendiğini yazıyor.

İSVEÇ’İN NATO ÜYELİĞİ GECİKEBİLİR
İSVEÇ’İN NATO ÜYELİĞİ GECİKEBİLİR Admin
Bu içerik 305 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç basının sürekli gündeminde olan İsveç’in NATO üyeliği henüz tam oalarak gerçekleşmiş değil. Biraz zaman alacağı öne sürülüyor. DN'nin edindiği bilgiye göre hükümet, İsveç bayrağının Cuma günü Brüksel'deki NATO karargahının önüne çekilmesini hedeflemişti.

Plan, Dışişleri Bakanı Tobias Billström'ün Çarşamba günü Washington'a gitmesiydi ancak şimdi iptal etmek zorunda kaldı. DN kaynaklarına göre Macaristan'ın anlaşmayı imzalaması 5 Mart'a kadar sürebilir. İsveç Radyosunun verdiği bilgiye göre imzanın atılması on günlük bir zaman alabilir.

Dışişleri Bakanı Tobias Billström yorum yapmayı reddediyor. Basın sözcüsü Anna Erhardt, basına gönderdiği kısa mesajda, farklı senaryolar planladıklarını ve Macaristan'ın evraklarını göndermesiyle hazır olduklarını yazdı. Erhardt, "Fakat bunun tam olarak ne zaman olabileceğine dair spekülasyon yapmıyoruz" diye yazıyor.

İsveç Nato İsveç'in üyeliği Macaristan gecikebilir Macaristan Cumhurbaşkanı imza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ