SKÄRHOLMEN’DE BIR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Cuma akşamı saat 18.05 dolaylarında Stockholm'un güney bölgesi Skärholmen'de bir genç silahlı saldırıya uğradı. Bir kişi cinayet şüphesiyle gözaltına alındı. Polisten Ola Österling, hipotezlerden birinin bunun çete ağıyla bağlantılı olabileceği yönünde olduğunu söylüyor.

SKÄRHOLMEN’DE BIR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ
SKÄRHOLMEN’DE BIR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 321 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’un güney bölgesinde bulunan Skärholmen'de Cuma akşam saatlerinde 18.05 gibi ölümcül bir ilahlı saldırı gerçekleştirildi. Silahlı saldırıya uğrayan kişi kaldırıldığı hastanede öldü. Olayın ardından incelemesini sürdüren polis, bir kişinin cinayet zanlısı olarak gözaltına alındığını duyurdu.

Polise çevredeki güvenlik kameraları incelemeye aldı. Polis sözcüsü Ola Österling, “Güvenlik kameralarının soruşturmada önemli bir rol oynayacak. Skärholmen ve civardaki kamera filmleri inceleyen ve mevcut görüntülerin analizini yapan son derece yetenekli görüntü analistlerimizi çalıştırdık” diyor. Österling devamla, “Bu incelemeler ön araştırma materyaline eklenir ve bunun çok büyük ağırlıklı önemi var” yorumunu yapıyor. Polis bunun dışında tutuklamayla bağlantılı koşullar konusunda ağzını sıkı tutuyor.

Polis, saldırının suç şebekeleriyle bağlantılı olduğu ihtimalini göz ardı etmiyor. Ola Österling, “Çeşitli hipotezlere dayanarak çalışıyoruz, ancak elbette bunlardan biri bunun ağla ilgili olacağıdır” diyor. Davada başka şüphelilerin olup olmadığı konusunda ise; “Daha fazla insanın özgürlüğünden mahrum kalacağını göz ardı etmiyoruz. Vurularak öldürülen kişinin bölgedeki bir suç şebekesiyle bağlantılı olduğu bildirildi. Esas olarak uyuşturucuya bağlı suçlardan hüküm giymiş. Geçen günlerde, diğer suçların yanı sıra, bir otobüs şoförünü bıçakla tehdit etmek ve bir akrabasına saldırmak suçlarından daha kısa bir hapis cezasına çarptırıldığını biliyoruz” diyor.

Stockholm’da son dört ay içerisinde ölümcül herhangi bir saldırı olmamaıştı.Bu olayla birlikte bu da sona erdi.

Stockholm Skärholmen silahlı saldırı cinayet tutuklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ