SAAB, POLONYA’YA 12,9 MİLYAR KRONLUK SİLAH SATIYOR

Avrupa’da iki yıldır devam eden Ukrayna – Rusya anlaşmazlığı silah satışlarını artırdı. İsveç’in tanınmış silah üretimi de yapan savunma grubu Saab son zamanlarda silah satışlarından milyarlar kazanıyor. Polonya Savunma Bakanlığı ile yaptığı bir anlaşmayal 12,9 milyar kronluk omuzdan ateşlenebilir Carl Gustaf el bombası silahını satıyor.

SAAB, POLONYA’YA 12,9 MİLYAR KRONLUK SİLAH SATIYOR
SAAB, POLONYA’YA 12,9 MİLYAR KRONLUK SİLAH SATIYOR Admin
Bu içerik 283 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç haber ajansı TT’nin haberine göre, savunma grubu Saab, Polonya Savunma Bakanlığı ile bir sözleşme imzaladı. 12,9 milyar SEK değerindeki anlaşma, Carl-Gustaf el bombası tüfeğini, mühimmatını ve eğitim ekipmanını içeriyor. Tüm koşulların yerine getirilmesi durumunda sözleşmenin yaz aylarında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Saab'ın başkanı ve CEO'su Micael Johansson, "Polonya Silahlı Kuvvetleriyle olan ilişkimizden ve Saab'ın, dünya lideri Carl-Gustaf sistemimizle Polonya'nın kara muharebe yeteneğinin ve ulusal savunmasının güçlendirilmesine katkıda bulunmaya devam edebilmesinden gurur duyuyorum" diyor.

Carl-Gustaf, Rusya'nın büyük çaplı anlaşmazlığın ardından Ukrayna'daki savaş alanında yaygın olarak kullanılan omuzdan ateşlemeli taşınabilir bir silah sistemi olarak Ukrayna’ya büyük avantaj sağlıyor.

İsveç SAAB Polonya Polonya Savunma Bakanlığı silah satışı sözleşme Carl Gustaf
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ