STOCKHOLM’DA ŞİDDETLİ PATLAMALAR

Stockholm’un iki ayrı bölgesinde apartman girişlerinde meydana gelen patlamalarda 7 kişi hafif yaralandı. Polise göre patlamaların olduğu yerlerde çete bağlantılı kişiler oturuyor. İlk patlama güney bölgesinde Fagersta’da ve yedi saat sonra da doğu bölgesindeki Lidingö’de meydana geldi.

STOCKHOLM’DA ŞİDDETLİ PATLAMALAR
STOCKHOLM’DA ŞİDDETLİ PATLAMALAR Admin
Bu içerik 369 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm bu geceyi patlama sesleriyle geçirdi. İlk patlama önce Stockholm'un güneyindeki Fagersjö'de bölgesinde ve akşam saat 20.30 sıralarında bir apartmanın merdiven boşluğunda patlama meydana geldi. Bir dairenin ön kapısı ve pencereleri de hasar gördü.

Polis sözcüsü Daniel Wikdahl Pazartesi akşamı yaptığı açıklamada, oldukça ağır maddi hasar meydana geldiğini, bir kapı, pencere ve mutfak dolabının hasar gördüğünü ve duvarda delik bulunduğunu söyledi. Patlamada 5 kişi yaralandı. Polise göre, yaralılardan ikisi tedaviyi reddederken, üçü ambulansla hastaneye götürüldü ancak gece evlerine geri döndüler. Adresle bağlantılı bir çete üyesi, sonbahardaki çete savaşı sırasında İsmail "Çilek" Abdo'ya yakın kişileri öldürmek için bir suikast ekibi toplayıp göndermekle suçlandı. Olaya karıştığı şüphesiyle bir kişi gözaltına alındı. Polis tutuklamayla ilgili ayrıntıya girmek istemiyor.

İkinci patlama salı sabah karşı saatüç 03.30 dolaylarında Lidingö’de oldu. Bu sefer Larsberg'de, Stockholm'un doğusunda, Lidingö'de, daha önce de silahlı saldırıların gerçekleştiği bir sokakta gerçekleşti. Geçen sonbaharda Jordbro'daki şiddet dalgası sırasında silahlı saldırıda bulunmakla suçlanan bir kişinin bu adreste oturduğu belirtiliyor. Ayrıca bu eyleme reşit olmayanları da dahil ettiğinden şüpheleniliyor.

Olayla ilgili olarak iki kişi hafif yaralandı ve olay şu anda kamu tehlikesi olarak sınıflandırılıyor. Polis geniş çaplı bir soruşturma yürütüyor ve suç ile çete suçu arasındaki olası bağlantıları araştırıyor.

Basın sözcüsü Per Fahlström, "Ayrıca, olayın sebebini anlamak için bölgedeki ve yakın gelecekteki diğer suçlarla olası bağlantılara da bakıyoruz, ancak herhangi bir şeyi doğrulamak için henüz çok erken" diyor.

Stockholm Fagersta Lidingö patlamalar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ