GÖTEBORG VE STOCKHOLM’DA PATLAMALAR MEYDANA GELDİ

İsveç’te çetelerin birbirleriyle hesaplaşmaları halkta büyük tedirginlik yaratıyor. Göteborg’un Batı Frölunda semtinde aynı sokakta gece arka arkaya patlamalar meydana geldi. Göteborg Posten adreslerde geçen yıl silahlı saldırıya karışan kişilerin oturduğunu yazıyor. Stockholm’un güney bölgesi Farsta’da bir patlama meydana geldi.

GÖTEBORG VE STOCKHOLM’DA PATLAMALAR MEYDANA GELDİ
GÖTEBORG VE STOCKHOLM’DA PATLAMALAR MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 390 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Göteborg'un Batı Frölunda semtinde çarşamba gecesi saat 02.30 dolaylarında birkaç dakika arayla iki patlama meydana geldi. Göteborg Posten (GP), geçen yıl silahlı saldırıya karışan kişilerin adreslerinin yazılı olduğunu yazıyor. Patlamadan ardından uyanan ailerler kaygıyla korku arası durumlar yaşıyorlar. Apartman sakini Rickard Lindquist, “kızımla oturma odasında buluştum, ‘baba pencerem kırık’ dedi” diyor.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekibi, iki merdiven boşluğunun etrafındaki alan kordon altına alındı ​​ve kamu tehlikesinin büyük ölçüde ortadan kaldırılması ve Yanıcı ve Patlayıcı Maddeler Kanununun ağır ihlaline ilişkin bir ön soruşturma başlatıldı. Olay yerine Ulusal Bomba Ekibi ve teknisyenler çağrıldı. Polise göre bir kişide küçük kesiklerden oluşan yaralanma yaşandı. Her iki merdiven boşluğundaki giriş kapılarında büyük hasar var. Hasar kimsenin tahliye edilmesini gerektirecek kadar büyük olmadığı belirtildi.

Apartmanların birinde yaşayan ve isminin gizli kalmasını isteyen bir kişi, yaşananlardan sonra büyük endişe duyduğunu ifade etti. Zemin katta yaşayanlar için çok korkunç bir duygu ve daha da kötüsü, pencerelerinin hasar görmüş olması. Apartman sakini kapıdaki patlamayla uyandığını, birkaç dakika sonra da yakındaki evden patlama sesini duyduğunu söyleyerek, “Rahatlamak zorlaştı, uyumak zorlaştı” yorumunu yapıyor.

STOCKHOLM’DAKİ PATLAMA

Stockholm’un güney semti Farsta’da saat 21.34 dolaylarında bir patlama oldu. Olay yerine ulaşan polis ekibi patlama sırasında yaralanan olmadığını ve giriş kapısında hasar oluştuğunu söylüyor.

Polis internet sayfasında kamusal alanda meydana gelen tehlikeli tahribatla ilgili ön soruşturma başlattığı yazarken, merdiven boşluğunun büyük hasar gördüğünü ve diğer şeylerin yanı sıra birçok kapının da göçtüğünü belirtiyor. Patlam sonucunda dairelerin iç kısmında da hasar var. Polis ve itfaiye, herhangi bir çökme risk nedeniyle konutta oturanların boşaltılması konusunda işbirliği yapıyor. Ayrıca çökme riski nedeniyle gece boyunca teknik inceleme yapılamayacağı ifade ediliyor.

Göteborg Batı Frölunda Stockholm patlama çeteler anlaşmazlık Farsta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ