AVUKAT NAZ ZİHAOUİ İSVEÇ BAROSUNDAN İHRAÇ EDİLDİ

İsveç Barosu Avukatlarından Naz Zihaoui, Botkyrka’nın Alby semtindeki McDonalds’taki silahlı saldırıda tesadüfen orada bulunan ve kaza kurşunuyla ölen 12 yaşındaki Adriana'nın katili ve kız arkadaşıyla yoğun temaslar kurduğu için avukatlıktam men edildi. Birkaç kez avukatlık haklarını ciddi şekilde ihlal ettiği düşünülüyor. Naz Zihaoui, "Savcının iddialarını tamamen kabul ediyorsunuz" diyerek baroyu suçluyor.

AVUKAT NAZ ZİHAOUİ İSVEÇ BAROSUNDAN İHRAÇ EDİLDİ
AVUKAT NAZ ZİHAOUİ İSVEÇ BAROSUNDAN İHRAÇ EDİLDİ Admin
Bu içerik 551 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Expressen gazeteinden Fredrik Sjöshult’un haberine göre, daha önce avukatların çete suçlularıyla ilişkilerini çeşitli metinlerde ele alındığı bilinmektedir. Geçen Eylül ayında, 12 yaşındaki Adriana'nın katili Maykil Yokhanna'ya (şimdi ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı) gözaltındayken yardım ettiğinden birkaç avukatın nasıl şüphelenildiğini görevli savcılar tarafından anlatıldı. Kısa bir süre sonra da iki savcının avukat Naz Zihaoui'yi savcılığa ihbar ettiğini ortaya çıktı. İsveç Barolar Birliği Disiplin Kurulu bugün sabah saatlarinde bir açıklamayı yaptı: Naz Zihaoui Baro'dan çıkarıldı. Kurul iki davayı değerlendirdi ve avukatın "birçok açıdan ihlalde bulunduğu" sonucuna vardı.

Naz Zihaoui'nin barodan çıkarılmasının arkaplanı karanlık ama pek çok şeyin izi Maykil Yokhanna'ya kadar uzanabiliyor. Kendisi birçok farklı davada yargılandı ve mahkum edildi ve bunlardan birinde - Stockholm'deki F12 gece kulübünde yaşanan şiddetli isyanla ilgili – O davada Naz Zihaoui tarafından savunuldu.

Yokhanna, diğer durumlarda eş zamanlı olarak Zihaoui'nin ofis arkadaşı Neo Barstedt tarafından da temsil ediliyordu. Barstedt'in yerine, Yokhanna ile o kadar yoğun temasları olan bir avukat yardımcısı getirildi (değiştirildi), gözaltı merkezi alarma geçti ve Barstedt iki kez onun yerine vekalet verme yetkisini geri çekti. Ancak Neo Barstedt'in avukat yardımcısı için verdiği vekalet yetkisini geri çekmesiyle aynı zamanda, Naz Zihaoui de Yokhanna'yı temsil ettiği dava için yeni bir vekaletname çıkardı.

Cezaevi'nin telefon listelerine göre, Zihaoui ve avukat yardımcısı, 1 Eylül – 31 Ekim 2021 döneminde Adriana'nın katiliyle birlikte sırasıyla 29 ve 232 saat telefon görüşmesi yaptı; bu, günde ortalama dört saatten fazla bir süreydi. Baronun disiplin kurulu, değerlendirmesinde "görünüşe göre temasları tamamen müvekkilin belirlediğini" ve Barstedt, Zihaoui ve avukat yardımcısının Yokhanna ile olan temaslarının normalin çok ötesine geçtiğini yazıyor.

İsveç Barolar Birliği Naz Zihaoui avukat ihraç edildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ