TYRESÖ’DE PATLAMA SESLERİ DUYULDU

Basına yansıyan bilgilere göre öğleden sonra saat 13.55 dolaylarında Tyresö’de bir lokalde patlama sesi duyuldu. Olaya İsveç İstihbarat Teşkilatı ve polis birlikte müdahil oldular. Bu patlamaya bağlı olarak Tyresö'deki terör şüpheleriyle ilgili çok sayıda operasyon gerçekleştiriliyor. Bir İslam derneğine düzenlenen baskında biriyle bağlantılı olarak patlama sesleri duyulduğu söyleniyor. Ayrıca Expressen'in verdiği bilgiye göre çok sayıda kişinin tutuklandığı belirtiliyor. Polisin ulusal medya merkezi basın sözcüsü Sofia Hellqvist, teyit edebildiğim tek şeyin bir operasyonun devam etmekte olduğunu söylüyor.

TYRESÖ’DE PATLAMA SESLERİ DUYULDU
TYRESÖ’DE PATLAMA SESLERİ DUYULDU Admin
Bu içerik 361 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Basına yansıyan bilgilere ve görgü tanıklarının ifadesine göre büyük bir patlama sesi duyuldu. Alarm, saat 13.55'te "kapalı alanda patlama" olarak patlamalar konusunda polise ulaştı. Expressen'e verilen bilgiye göre, polisin Tyresö'deki bir İslam derneği binasına düzenlediği baskınla bağlantılı olarak çok sayıda patlama sesi duyulduğu söyleniyor.

Bölgede yaşayan bir kişi, ”Çok büyük bir patlamaydı. Bu gerçek bir sarsıntıydı. Yerde bir halı üzerinde antrenman yapıyordum ve ayakkabılarımdan fırlamak üzereydim. Dernek binasında çok sayıda polis arabasının bulunduğunu gördüm. Polisin baskın yaptığı mekanın çevresinde yoğun bir hareketlenme yaşanıyordu. Geceleri de insanlar geldi. Sanırım  biraz tuhaf oldu” diyor.

Expressen'in verdiği bilgiye göre şu anda Tyresö'de çok sayıda polis operasyonu sürüyor. Ayrıca, diğer konuların yanı sıra terör şüphelerini de içeren çalışmalara İsveç İstihbarat Teşkilatı (Säpo) da dahil ve çok sayıda kişi tutuklandı. Stockholm Polisi'nin basın sözcüsü Daniel Wikdahl, ” Perşembe günü saat 14.15'te olay yerinde polis memurları var. daha fazlasını söyleyemem” dedi.

Stockholm Tyresö patlama İslam Derneği İsveç İstihbarat Teşkilatı Polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ