ALBY SEMTİNDEKİ SIRALIEVLERDE ŞİDDETLİ YANGIN ÇIKTI

Stockholm'un güneyindeki Botkyrka Bölgesinin Alby semtinde sıralıevlerde çıkan yangın hızla yayılarak birbirine bitişik beş evi sardı. Şiddetli bir yangın durumu var. İtfaiyenin kurtarma çalışmaları sırasında yangın yayıldı ve şu anda beş evin tamamı da yanıyor. İtfaiye servisinde görevli memur Andreas Blomquist, ”Yangını söndüremeyiz ama bu evler ev yanacak” diyor.

ALBY SEMTİNDEKİ SIRALIEVLERDE ŞİDDETLİ YANGIN ÇIKTI
ALBY SEMTİNDEKİ SIRALIEVLERDE ŞİDDETLİ YANGIN ÇIKTI Admin
Bu içerik 574 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Botkyrka’nın Alby semtindeki  sıralıevlerin birinde başlayan yangın kısa sürede tüm evleri sardı. İhbar itfaşyeye 18.20 dolaylarında ulaştı. Saat 19.00 sıralarında beş evin üçünü alevler sardı. Daha sonra saat 19.35'te itfaiye ekibi geriye kalan iki evede sıçradığı ve beş bitişik evin yandığınınduyurdu. İtfaiye servisinden Andreas Blomquist, şu anda bu bölgedeki beş evin tamamında yangın çıktığını söylüyor. Yaralı olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi ve olay yerine ambulans çağrılmadığını belirtiyor.

İtfaiye ekibi teraslı olan sıralıevlerin yanmasının önüne geçilemeyeceğini ama çevredeki binalara yayılmayı azaltmak için dört istasyondan dokuz ünite hâlâ  çaba harcıyor. Andreas Blomquist, “Saniyede 2,5 metre batıdan esen rüzgarımız var. Bunu göz önünde bulundurduğumuzda diğer binalara yayılması açısından oldukça parlak görünüyor” diyor.

Polis de olay yerinde ve kurtarma servislere yardımcı oluyor. Diğer şeylerin yanı sıra barikatlar kurdular ve yanan sıra sıra evlerin boşaltılmasına yardım ettiler. Polis sözcüsü Carina Skagerlind, "Kurtarma ekiplerinin rahat bir biçimde çalışabilmesi için yakın sıralıevler boşaltıldı " diyor. Olay kamu ihmali olarak sınıflandırıldı.

Stocholm Botkyrka Alby Sıralıevler yangın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ