ALBY’DEKİ SIRALIEVLER YANGINDAN SONRA HAYALETE DÖNDÜ

Pazartesi akşamı Stockholm’un güney bölgesi Botkyrka belediyesine bağlı Alby yerleşim yerinde teraslı bir sıralıevde ihmal sonucu şiddetli bir yangın çıktı. Kısa sürede bitişik dört evede sıçrayan yangın tüm evleri alevler içinde bıraktı ve evler kurtarılamadı.

ALBY’DEKİ SIRALIEVLER YANGINDAN SONRA HAYALETE DÖNDÜ
ALBY’DEKİ SIRALIEVLER YANGINDAN SONRA HAYALETE DÖNDÜ Admin
Bu içerik 343 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Botkyrka belediyesinin Alby'deki yerleşim bölgesinde pazartesi günü akşam saatlerinde 18.20 gibi bir ihmal sonucu başlayan yangına  itfaiye ve polis çağrıldı. Bir saat sonra yangın tüm bitişik evlere yayıldı ve kurtarma ekibi, teraslı evlerin kurtarılamaz durumda olduğu değerlendirmesini yaptı.

Olay yerinden çekilen görüntülerde yoğun alevler ve yoğun duman görülüyordu. Salı sabahı havada belirgin bir duman kokusu hâlâ varlığını koruyordu. Zaman zaman yangından zarar gören çatılardan hâlâ duman geliyordu.

İtfaiye ekiplerinin yoğun yapılaşmanın olduğu bölgedeki birçok patika geçit kapatıldı ve itfaiyeciler, takip çalışması için sabah saatlerine kadar olay yerinde kaldı.

Yanan evlere yakın mesafede oturanlar olayı berbat ve korkunç olarak yorumluyorlar. Bir bölge sakini, “Evden çıkan yoğun dumanları gördüm ve ne olduğunu merak ettim. Sonra tv haberlerine baktım ve ne olduğunu anladım” diyor

Pazartesi akşamı olay yerinde alevlerle mücadele eden on değişik bölge itfaiye ekibi vardı. Beş evde bulunan herkes polisin yardımıyla tahliye edilmeyi başardı. Dumandan hafif yaralanan bir kişi ise kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı.

Stockholm Botkyrka Alby yangın sıralıevler hayalet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ