SAAB, NATO’DAN 700 MİLYON KRONLUK SİLAH SİPARİŞİ ALDI

İsveç’in tanınmış teknoloji şirketi Saab, NATO'nun lojistik tedarik organizasyonundan (NSPA) omuzdan kullanılan Carl-Gustaf adlı el bombası fırlatıcısı siparişi aldı. Siparişin değeri yaklaşık 60 milyon Avro olup, bu da 700 milyon krona karşılık gelmektedir. Bu satış bir basın açıklamasıyla duyruldu.

SAAB, NATO’DAN 700 MİLYON KRONLUK SİLAH SİPARİŞİ ALDI
SAAB, NATO’DAN 700 MİLYON KRONLUK SİLAH SİPARİŞİ ALDI Admin
Bu içerik 322 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Saab şirketi mart ayının başında aynı silahın Polonya'ya teslimatına ilişkin bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşmanın değeri 12,9 milyar krondur. Omuzdan kullanılan Carl-Gustaf adlı el bombası fırlatıcısı, Ukrayna dahil birçok ülkenin askeri kuvvetleri tarafından kullanılıyor. Carl Gustaf için Ukrayna savaşı bir dönüm noktası oldu.

Saab, NATO'dan 700 milyon kron değerinde Carl-Gustaf bomba fırlatma roketi siparişi aldı. Saab'ın basın bülteninde yazdığına göre, karar 2024-2027 dönemini kapsayacak ve hem silah hem de mühimmat için geçerli olacak. Sipariş dört NATO ülkesi adına veriliyor.

Saab şirketinin iş alanı başkanı Görgen Johansson, basın bülteninde şunları söyledi: “NSPA'nın bir kez daha güvenilir ve verimli Carl-Gustaf sistemimizi seçmesinden onur duyduk.”

SAAB NATO NSPA Silah siparişi Carl Gustaf sipariş aldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ