ERİCSSON, İSVEÇ’TE 1 200 ÇALIŞANINI İŞTEN ÇIKARIYOR

İsveç’in dünyaca tanınan telefon şirketi Ericsson yaklaşık 1.200 çalışanını işten çıkarma kararı aldı. Amaç masraflardan kısıntı yapmak. Şirket yetkilileri bu durumu bir zorunluluk olarak açıklıyorlar.

ERİCSSON, İSVEÇ’TE 1 200 ÇALIŞANINI İŞTEN ÇIKARIYOR
ERİCSSON, İSVEÇ’TE 1 200 ÇALIŞANINI İŞTEN ÇIKARIYOR Admin
Bu içerik 252 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Ericsson şirketi konuya ilişkin yayınladığı basın bülteninde, "Önlemler maliyetleri düşürmeye yönelik mevcut küresel girişimlerin bir parçası" diye tanımlıyorlar.

Bunun nedeninin ise 2024'te hacimlerin azalacağına inanılan "zorlu bir mobil ağ pazarı" olduğu söyleniyor. Personel sayısında keskin bir azalmaya ek olarak, diğer alanlarda da tasarruf yapmaları gerektiği de belirtiliyor. Diğer şeylerin yanı sıra, danışman sayısını azaltarak ve daha az ofise sahip olarak bir çözüm yolu arıyorlar.

Ericsson şirketi, sendikalarla görüşmelere başladı. İsveçli mühendislerden sendika temsilcisi Per Norlander, TT'ye şirketin eylemlerinde belli bir panik yaşandığını söyledi. Haber ajansına göre, kendisi yıllar içinde birçok kez işten çıkarmalar için pazarlık yaptı ancak şirket yönetiminin bu kadar stresli olması alışılmadık bir durum olarak yorumluyor. TT'ye her zamankinden daha fazla aceleleri varmış gibi göründüklerini söylüyor.

Ayrıca Norlander, ne istediklerini net bir şekilde ortaya koymadıklarını ancak yine de kaç tane istediklerine dair bir rakam ortaya koyduklarını söylüyor. Günün Endüstri haberleri gazetesine göre Ericsson'un şu anda İsveç'te yaklaşık 14.000 çalışanı var.

İsveç Ericsson işten çıkarma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ