ÅKERSBERGA’DA ŞİDDETLİ PATLAMA MEYDANA GELDİ

Paskalya arifesi sabahı şafak vakti, saat 04.46 dolaylarında Stockholm'un kuzeyindeki Åkersberga'daki bir apartmanda şiddetli bir patlama meydana geldi. Bomba imha ekibi olay yerine gidiyor. Apartman sakinleri korkuyla yataklarından fırlıyorlar. Bir dairede hiç pencere kalmadığını söylüyor.

ÅKERSBERGA’DA ŞİDDETLİ PATLAMA MEYDANA GELDİ
ÅKERSBERGA’DA ŞİDDETLİ PATLAMA MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 217 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Polise ilk alarm Cumartesi sabahı saat 04.46'da dolaylarında apartman sakinlerinin telefonuyla ulaştı. Apartman sakinleri yüksek bir patlama sesi duyduklarını belirtiler. Olay yerine acil servis ve polis sevk edildi. Stockholm polis bölgesi basın sözcüsü Per Fahlström, "Pencerelere ve cepheye zarar veren bir patlama olduğunu oldukça hızlı bir şekilde tespit edebildik" diyor. Polisin ulusal bomba imha ekibi olay yerine sevk ediliyor. Per Fahlström, "Daha sonra failleri aramaya paralel olarak çalışıyoruz" diyor.

Olayda yaralanma meydana gelmezken büyük çaplı bir hasar söz konusu olduğu bildiriliyor. Bir apartman sakini olan 42 yaşındaki Linda bu bölgede oturuyor. Polise, “Büyük bir gürültüyle uyandım. Aniden bütün ev sallanmaya başladı. Kendimi çok rahatsız hissettim. Muhtemelen hayatım boyunca hiç bu kadar korkmamıştım” diyor

Patlama gerçekleşmeden çok kısa bir süre önce eve gelen bir sakin ise, Tam olarak iki dakika önce geçmiştim. Kapıdan geçerek daireye ve yatak odasına girdim; orada lambayı yakmadan ceketimi, pantolonumu ve gömleğimi çıkarmayı başardım. O anda patlama gerçekleşti. Dairedeki neredeyse tüm pencere camlarının kırıldı” ifadelerini kullanıyor. Olay, kamu açısından tehlikeli bir yıkım olarak araştırılıyor. Kimse tutuklanmadı.

Stockholm Åkersberga patlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ