İSVEÇ’TE İLLEGAL OLARAK KALANLARA KARŞI YENİ ÖNLEMLER ALINACAK

İsveç Hükümet gölge toplumu olarak adlandırdığı izinsiz İsveç’te kalanlara yönelik yeni önlemler düşünüyor.İzinsiz göçmenlere karşı çalışmaların güçlendirilmesini planlıyor. Hükümet içerisinde yeni bir grup oluşturulacak ve İsveç'te kalma hakkı olmayan kişilere odaklanacak.

İSVEÇ’TE İLLEGAL OLARAK KALANLARA KARŞI YENİ ÖNLEMLER ALINACAK
İSVEÇ’TE İLLEGAL OLARAK KALANLARA KARŞI YENİ ÖNLEMLER ALINACAK Admin
Bu içerik 292 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Haber Ajansı TT’nin haberine göre, bu konuda Göç Bakanı Maria Malmer Stenergard, “Arka planda gölge toplumla ilgili çok büyük sorunlar görüyoruz ve bunun da tehlikeli buluyoruz” diyor. Ayrıca diğer şeylerin yanı sıra, İsveç'te kalma izni olmayan kişilerin güvenlik tehdidi oluşturabileceğine dikkat çekiyor.

Nüfus kayıtlarındaki kontrollerin artırılması, yabancılar üzerinde daha fazla iç kontrol ve daha fazla gözaltı tesisi gibi çeşitli önlemler alındı. Hükümetin şu ana kadar elde edilen sonuçlardan memnun olup olmadığı sorulduğunda Malmer Stenergard şöyle cevap veriyor: “Çok yüksek bir tempoda ilerliyoruz, reformlardan memnunuz ama sonuçlarını görmemiz zaman alacak” yorumunu yapıyor

Bakan Malmer Stenergard, kabine grubuyla birlikte hiçbir reformun kaçırılmamasını sağlamak istiyor ve fark yaratabilecek her önlemi belirliyor. Bakan, “Tidö anlaşmasında çok geniş bir liste olmasına rağmen daha fazlasının yapılabileceğine inanıyorum” ifadelerini kullanıyor.

Örnek olarak polisin iç soruşturma kontrollerinin daha etkin hale getirilmesi, yetkisiz kişilere destek sağlanmasının yasaklanması ve bazı kamu çalışanlarına yetkisiz bir kişiyle karşılaştıklarında yetkililere bilgi verme görevi verilmesi gibi tedbirler araştırılıyor.

Göç Bakanı Malmer Stenergard, “Geçen yıl yapılan dört sığınma başvurusundan birinin, zaman aşımına uğramış ret kararı verilen kişilerden oluşuyor” diyor.

Bakan, “Tekrar sığınma başvurusunda bulunabilmesi için gereken dört yıl boyunca nerede olduklarını bilmiyoruz. Birçoğunun burada kaldığı gerçeğini doğrulayan çok şey var. O halde binlerce kişiden bahsediyoruz” diyor.

Kabine grubunda Göç Bakanı'nın yanı sıra Adalet, Maliye, İşgücü Piyasası Yardımcısı ve Sivil İşler Bakanı da yer alıyor.

İsveç İsveç Hükümeti İllegal göçmenler Göç Bakanı Maria Malmer Stenergard
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ