SWİSH İSKANDİNAVYA ÜLKELERİNDE ORTAK HİZMET VERECEK HALE GETİRİLİYOR

Swish sistemine sınırları ötesi işlev yükleniyor. Yeni ödeme hizmeti tüm İskandinavya ülkelerinde geçerli olacak ve böylece ülkeleri birbirine bağlayacak.

SWİSH İSKANDİNAVYA ÜLKELERİNDE ORTAK HİZMET VERECEK HALE GETİRİLİYOR
SWİSH İSKANDİNAVYA ÜLKELERİNDE ORTAK HİZMET VERECEK HALE GETİRİLİYOR Admin
Bu içerik 359 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İskandinavYA ülkelerinde başlatılan yeni ödeme hizmeti Vipps Mobilepay, ülkeler arasındaki sınırların bulanıklaştığı dijital ödemeler için yeni bir döneme işaret ediyor. SVT’in haberine göre 19 Haziran'dan itibaren Danimarka, Norveç ve Finlandiya'daki kullanıcılar hizmeti alabilecekler, İsveç ise sonbaharda onları izleyecek.

Vipps Mobilepay, bir buçuk yıl önce Swish'in İskandinavya muadilleri olan Finlandiya ve Danimarka'daki Mobilepay ile Norveç'teki Vipps arasında gerçekleşen birleşmenin sonucudur. Bu entegrasyon ortak bir İskandinavya ödeme platformu biçiminde sonuçlandı.

Hizmet, İsveç'in ünlü sistemi Swish'e benzer şekilde, kullanıcıların telefon numaralarıyla ulusal sınırların yanı sıra kendi ülkeleri içinde de para gönderip almalarına olanak tanıyor. Genel Müdür Rune Garborg, İskandinavya ülkeleri arasındaki bu hızlı mobil ödemelerin ücretsiz olmayacağını açıklıyor. Kullanıcıların hem bankanın işlem ücretlerini hem de uygulama şirketine ödenecek ücreti karşılaması gerekecek.

Bu sınır ötesi ödemelerin kesin maliyetlerine ilişkin daha fazla bilgi daha sonra açıklanacak. Vipps Mobilepay, "Kendimizi Swish'in rakibi olarak değil, İskandinavya ülkeleri arasında para transferlerinin kolaylaştırıcısı olarak görüyoruz" diye açıklıyor. Ancak Swish'in bu yeni hizmete entegre edilip edilmeyeceği konusunda hâlâ belirsizlik mevcut.

Vipps Mobilepay ve Swish arasında devam eden görüşmelere rağmen, bir işbirliği için belirlenmiş bir plan veya tarih bulunmuyor. Swish, İskandinavya sınırları ötesinde bir işbirliğine olumlu ilgi duyduğunu ifade etti ancak ayrıntılar ve zamanlama henüz belirlenmedi.

Swish Vipps Mobilepay Danimarka Norveç Finlandiya İsveç hizmet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ