NORRKÖPİNG’DE ÇİFTE CİNAYET

Isveç’in Norrköping kentinde Pazar gece yarısından az sonra 00.08 dolaylarında bir apartman dairesinde iki kişi öldürülmüş olarak bulundu. Polisin inceleme ve araştırmasına göre bir kişi zanlı olarak gözaltına alındı. Olayın çete suçlarıyla bağlantısı araştırılıyor.

NORRKÖPİNG’DE ÇİFTE CİNAYET
NORRKÖPİNG’DE ÇİFTE CİNAYET Admin
Bu içerik 223 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Olay ile ilgili olarak polise gece yarısından az sonra saat 00.08 de bir ihbar geldi. İhbarı değerlendiren polis ekibi, Norrköping’in  Hageby bölgesinde bir apartman dairesinde öldürülmüş iki kişi buldu. Bölge polisinden  basın sözcüsü Mats Pettersson, evde olması gerektiği gibi olmayan şeyler duyan bir kişinin olduğunu söyledi.

Olay yerine gelen polis, komşunun tahminlerinde haklı olduğunu fark etti. Olaydan kısa bir süre sonra Mats Pettersson, iki kişinin vurulduğunu ve daha sonra iki kişinin öldüğü açıklandı.

Bölgedeki çok sayıda kişinin silah seslerini duyduğu belirtildi. Bir kişi “Kulaklığım takılıydı ama buna rağmen yüksek sesler duydum” diyor. Bir bölge sakini, ortamın çok güvensiz hissettirdiğini ve penceremden dışarı bakmaya cesaret edemediğimi söylüyor.

Olay yerinden çekilen görüntülerde, sabah saatlerinde yerleşim bölgesindeki bir avlunun etrafında büyük kordonlar oluşturulduğu görüldü. Polis sözcüsü Mats Pettersson, "Şantiyede büyük bir kaynak oluşturduk ve hem açık hem de kapalı alanda bariyerlerimiz var" dedi.

Aynı zamanda, polisin bir tür otomatik silahı araştırdığı, olay mahallinden kısa bir mesafede bulunan bir otopark kordon altına alındı. Ancak bulgunun gece yaşanan olayla bağlantılı olup olmadığı konusunda yorum yapmak istemiyorlar.

Gece boyunca 20'li yaşlarında bir adam tutuklandı. Mats Pettersson, devriye tarafından poşet içinde bir silah bulunduğunu ve kendileri için ilginç olduğunu söylüyor. Gözaltına alınan kişi başlangıçta ciddi silah suçlarından şüphelenildi ve daha sonra iki cinayet şüphesiyle tutuklandı.

İsveç Norrköping Hageby cinayet tutuklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ