BANKID’NIZI KORUMANIN YOLLARI

BankID, İsveç halkının dijital günlük yaşamının merkezi bir parçası haline geld. BankID, günlük yaşamda banka işlemlerinden hükümetle temaslara kadar çeşitli işlemleri çevrimiçi olarak gerçekleştirmek için elektronik bir kimlik işlevi görüyor. Ancak kullanımın artmasıyla birlikte dolandırıcılık riski de artıyor. Bu nedenle BankID'nizi güvenli bir şekilde nasıl kullanacağınızı bilmek çok önemlidir.

BANKID’NIZI KORUMANIN YOLLARI
BANKID’NIZI KORUMANIN YOLLARI Admin
Bu içerik 315 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

BankID, kişisel, değerli bir dijital belgedir. Bu, hiçbir durumda BankID'nizi ya da kodlarını başka biriyle asla paylaşmamanız gerektiği anlamına gelir. Başka birine BankID'nize erişim izni vermek, fiziksel cüzdanınızı teslim etmeye benzetilebilir.

Altın kural, sizinle telefon, e-posta ya da diğer iletişim araçlarıyla iletişim kuran kişilerin isteği üzerine BankID'nizi asla kullanmamaktır. Yetkililer, bankalar ve polis asla sizden bu şekilde oturum açmanızı ya da yeni bir BankID indirmenizi istemeyecektir. Bunu talep eden biri sizinle iletişime geçerse, bu muhtemelen bir dolandırıcılık girişimidir.

BankID'nizin ele geçirildiğinden şüpheleniyorsanız ya da bir dolandırıcılık girişiminin kurbanı olduysanız hızlı hareket etmeniz önemlidir:

1-BankID'nizi derhal engelleyin. Bu bankanız aracılığıyla yapılır.

2-Bankanızla iletişime geçin. Daha ileri işlemlerde yardımcı olabilmeleri için onları durum hakkında bilgilendirin.

3-polise suç duyurusunda bulunun. Suçun resmi olarak belgelenmesi önemlidir.

4-Dolandırıcılık mesajlarını ve çağrılarını bildirin. Şüpheli bir kısa mesaj aldıysanız bunu 7726'ya iletin. Bu, operatörünüzün gelecekteki dolandırıcılık girişimlerini tespit etmesine ve durdurmasına yardımcı olacaktır.

İsveç Bankid dolandırıcılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ