NORVEÇ TV2’YE BOMBA TEHDİDİ

Norveç Televizyonu kanal Tv2 Oslo ve Bergen’de bulunan binalarına yönelik yönelik bomba tehdidi yapıldı. Her iki yerdeki TV’ binaları boşaltıldı.

NORVEÇ TV2’YE BOMBA TEHDİDİ
NORVEÇ TV2’YE BOMBA TEHDİDİ
Bu içerik 1140 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI


Norveç gazetesi Dagbladet’in haberine göre bugün 15.47 dolaylarında televizyon binalarına yönelik tehdit telefonları geldi. Bu konuda bir açıklama yapan Norveç kanal TV2 televizyonu Halkla İlişkiler sorumlusu Jan-Petter Dahl, “Bu tehdit olayı gerçektir. Biz bu konuda bir telefon aldık. Bunu ciddiye alıyoruz. Bu nedenle Oslo ve Bergen’deki televizyon binalarımızı boşalttık” ifadelerini kullanıyor.

Her iki televizyon binalarından dışarı çıkarılan 900 kişi civarında çalışanın sokakta beklediği bildiriliyor. Oslo’da TV binasında çalışan Bård Espen, “Biliyorum ki, bomba tehditi aldık. Bu nedenle binadan dışarı çıkmak durumundayız. Ne zaman insan bomba tehditi alır, bulunduğu yeri boşaltmak durumundadır. Bu bir güvenlik önlemdir” diyor.

İskandinavya ülkeleri zaman zaman tehditlerle karşı karşıya kalıyor. Son zamanlarda IŞİD tehditi en akla gelen terör tehditi olarak algılanıyor. Bu nedenle İsveç’te güvenlik riskleri yükseltiliyor, azaltılıyor. İsveç Gizli İstihbarat Teşkilatı (SÄPO) bu konuda uyarılarda bulunuyor.

TV2 kanalına tehdidin hangi örgüt ya da kişiden geldiği henüz bilinmiyor.

norveç tv2 tehdit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ