AKP'DEN CUMARTESİ ANNELERİ’NE YASAK GELDİ

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK sonrası yaptığı açıklamada Cumartesi Anneleri’ni hedef aldı. Çelik, "Bundan sonra İstiklal Caddesi gibi yerlerde bu tip eylemlere izin verilmeyecektir" dedi.

AKP'DEN CUMARTESİ ANNELERİ’NE YASAK GELDİ
AKP'DEN CUMARTESİ ANNELERİ’NE YASAK GELDİ
Bu içerik 438 kez okundu.

 

İSVEÇ POSTASI 


Cumartesi Anneleri'nin eylemine yapılan saldırıyla ilgili konuşan Çelik, Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde yaptığı açıklamayla Cumartesi Anneleri'nin 700. hafta eyleminde yapılan polis müdahalesi arasında bir çelişki olmadığını söyledi.
 

Erdoğan'ın Cumartesi Anneleri hakkındaki açıklamalarını okuyan Çelik, "Bu görüşlerimizde hiçbir değişiklik yok. Bizim bu acı karşısında boynumuz kıldan incedir. Fakat gelinen noktada özellikle bizim gözlemelrimize göre, 2010 yılıdnan itibaren burası annelerin vicdan arayışı olmaktan yavaş yavaş terör örgütlerinin propagandası haline getirildi. Dolayısıyla İçişleri Bakanımızın ortaya koyduğu şekilde buranın terör örgütü gruplarının eylem alanına dönüştürülmesine izin verilmeyecektir. Zaten görüntülere baktığınızda görüyorsunuz. Bundan sonra İstiklal Caddesi gibi yerlerde böyle eylemlere izin verilmeyecektir." diye konuştu.

Partisinin MYK toplantısının ardından basının karşısına geçen AKP Sözcüsü Ömer Çelik, geçen hafta Cumartesi Anneleri'ni hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sahip çıktı. Konuşmasında Cumartesi Anneleri'ni bir kez daha hedef alan Çelik, "Bundan sonra İstiklal Caddesi gibi yerlerde bu tip eylemlere izin verilmeyecektir" dedi. 


Çelik sözlerine devamla şunları söyledi:

”Bir annenin evladına duyduğu özlemden daha büyük bir acı olamaz, hepsine hürmet ediyoruz. Bu davaların bir kısmı sonlandırıldı, bazı kişiler mahkûmiyetler aldı. Yavaş yavaş 2010’dan itibaren ise burası annelerin vicdanlarını temsil eden bir platform olmaktan, terör örgütlerinin yuvası olmaya başladı. Anaların acılarına her zaman kapımız açıktır. Ancak buranın gittikçe terör propaganda merkezi haline dönüşmesi sonucunda, bu önlemleri almamız gerekmiştir. Bu annelere karşı bir tutum değildir, oradaki terör gruplarının burayı bir eylem alanı haline getirmesine bir operasyondur. Annelerin acısını istismar ederek terör propagandasının yapılmasına müsaade edilmeyecektir, bu alan bundan sonra bu amaçla kullanılmayacak. Bundan sonra İstiklal Caddesi gibi yerlerde bu eylemlere izin verilmeyecektir. Bu AK Parti bile olsa müsaade edilmeyecek.”

AKP MYK Ömer Çelik Cumartesi Anneleri eylem yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI