CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ALMANYA ZİYARETİ BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya gerçekleştirdiği resmi ziyareti, çok yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde başladı. Berlin’de 4 bin 200 polis görev yaparken, tarifeli seferler dışında şehir semalarında uçuş yasağı uygulanıyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ALMANYA ZİYARETİ BAŞLADI
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ALMANYA ZİYARETİ BAŞLADI
Bu içerik 512 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başkent Berlin'den başladığı Almanya resmi ziyareti, çok yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde gerçekleşiyor. Şehir merkezinde birçok noktada güvenlik bariyerleri göze çarparken Brandenburg Kapısı, Başbakanlık ve Yahudi Soykırımı Anıtı etrafındaki bölgede yüksek güvenlik önlemleri alındı.

Berlin Polisi'nin verdiği bilgiye göre bu bölgede araba ve bisiklet park etmek yasak. Yahudi Soykırımı Anıtı ve anıtın bir parçası olan bilgilendirme merkezi de Perşembe ve Cuma günleri kapalı kalacak. Berlin üzerinde tarifeli uçak seferlerinin dışında herhangi bir uçağın uçmasına izin verilmeyecek.

 

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre Erdoğan'ın ziyaretinin ilk gününde 3 bin 500 polis görev yapıyor, Cuma günü düzenlenecek protesto gösterileri nedeniyle ise polis sayısının 4 bin 200'e çıkarılacağı açıklandı. Almanya'nın yedi eyaletinden başkente ek polis gücünün aktarıldığı bildiriliyor.


Erdoğan’ın ziyareti esnasında toplu ulaşım araçlarında aksamaların yaşanacağı ve kimliksiz solağa çıkılmaması gerektiği bildiriliyor. Güvenlik önlemleri konusunda halkın sürekli bilgilendirileceği de ifade ediliyor.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre bn büyük gösterinin, Cuma günü saat 16'da Potsdam Meydanı'ndan Tiergarten’in göbeğindeki Berlin Zafer Sütunu'na uzanacak olan ve tahminen yaklaşık 10 bin kişinin katılacağı “Erdoğan istenmiyorsun!” (Erdoğan not welcome!) sloganlı gösteri olması bekleniyor. Şehrin farklı noktalarında da protesto gösterilerinin yapılacağı kaydediliyor.

Recep Tayyip Erdoğan Almanya ziyaret Angela Merkel Berlin güvenlik protesto
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI