ANNİE LÖÖF, SOSYALDEMOKRATLAR’A YEŞİL IŞIK YAKTI

9 Eylül seçimlerinden bu yana İsveç’te bir türlü kurulamayan hükümet bilmecesi çözülme aşamasına geldi. Merkez Partisi Başkanı Annie Lööf, Stefan Löfven başkanlığındaki hükümete ‘evet’ diyeceklerini açıkladı.

ANNİE LÖÖF, SOSYALDEMOKRATLAR’A YEŞİL IŞIK YAKTI
ANNİE LÖÖF, SOSYALDEMOKRATLAR’A YEŞİL IŞIK YAKTI Admin
Bu içerik 260 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Merkez Partisi Başkanı Annie Lööf bugün topladığı parti ‘Danışma Kurulu’ toplantısından sonra tüm parti örgütlerinin dörtlü koalisyon olarak kurulucak hükümete ‘evet’ dediklerini açıkladı. Bu duruma göre Sosyaldemokrat (SAP), Çevre (MP), Liberal (L) ve Merkez Partisi’nin (C) hükümeti kurabileceğini ve bu konuda uzlaşmanın sağlandığını yaptığı basın toplantısıyla açıkladı.

Annie Lööf aynı zamanda hükümet kuruma işinin gereğinden fazla uzadığını ve görüşmelerde zorluklar yaşandığını ama son aşamada bir uzlaşmaya varıldığını ifade etti. Lööf, 73 madde üzerinde görüş birliği sağlandığını söyledi.

Lööf ayrıca seçtikleri yolun aşırı sağcı, ırkçı partiyi safdışında bıraktığını belirterek, “liberal bir reform politikası izleyeceğiz” dedi. Bu anlaşmanın sağ ittifak bloğunu yıkmadığını ve ittifakın yaşayacağını dile getirdi. Sağ ittifak partilerinden Ilımlı Muhafazakar Parti ve Hıristiyan Demokratlar bu açıklamalarının ardından hayal kırıklığına uğradıklarını belirttiler.

Annie Lööf Merkez Partisi Stefan Löfven hükümet uzlaşma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI