İSVEÇ’TE LİSELERDE UZAKTAN EĞİTİME SON VERİLİYOR

Bugün sabah saatlerinde bir basın toplantısı düzenleyen Eğitim Bakanı Anna Ekström ülkedeki koronavirüsü konusundaki son gelişmeleri göz önünde bulundurarak aynı zamanda Halk Sağlığı Kurumu’nun önerileri doğrultusunda liselerde 1 Nisandan itibaren uzaktan eğitime son verileceğini açıkladı.

İSVEÇ’TE LİSELERDE UZAKTAN EĞİTİME SON VERİLİYOR
İSVEÇ’TE LİSELERDE UZAKTAN EĞİTİME SON VERİLİYOR Admin
Bu içerik 674 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Eğitim Bakanı Anna Ekström, “Bu muhtemelen birçokları için bir neşe mesajı olarak görülecektir. Fakat kimse kararı dikkate alarak tehlikenin geçtiğini düşünmesi gerekmiyor” dedi. Bakan ayrıca uzaktan eğitim sırasında öğrencilerin olumlu ya da olumsuz etkilendiğine dair herhangi bir şey söylemenin şu an olanaklı olmadığına değinerek, “Bunun sonuçlarını  yani notlarını sadece bahar döneminin sonunda göreceğiz. Ancak büyük oranda uzaktan eğitimin dezavantajından bahseden çok sayıda rapor var” ifedelerini kullandı.

Anna Ekström dezavantaj konusunda, “Dezavantajların hem bilgi edinimini hem de öğrencilerin refahını etkilediğini söyleyebiliriz. Okullar Genel Müdürlüğü yıl sonu öğrenci kutlamaları için önerilerle geri dönecek. Geçen yıl olduğu gibi sıradan bir yıl olmadığını söylemek istiyorum.” görüşünü dile getirdi.

Öğrenciler ilişkin öneriler ya da benzeri alınacak önlemler içinde Ekström, “Öneriler daha sonra gelecek. Benim resmim, geçen yıl güzel ve ağırbaşlı sonları tamamlamayı başardık. Ama her zamanki gibi olmayacak. İsveç Taşımacılık Kurumu, toplu taşıma araçlarında öğrenci kalabalığının olmayacağını söylediğini” hatırlattı.

Öğrencilere yönelik bilgilerin ne zaman açıklanacağına ilişkin olarak Halk Sağlığı Kurumu’ndan Britta Björkholm, “Şu an içinde bulunduğumuz durumda, enfeksiyon yayılma oranının artması durumunda mesajı beklemeliyiz” dedi.

İsveç Eğitim Bakanlığı Anna Ekström Uzaktan Eğitim koronavirüs Lise Paskalya Nisan İsveç Halk Sağlığı Kurumu Birgitta Björklund
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ