ETİYOPYA HAVA YOLLARINA AİT BİR UÇAK DÜŞTÜ. KURTULAN YOK

Etiyopya Hava Yollarına ait bir uçak Addis Abeba – Nairobi (Kenya) seferi yapmak için yerel saatle 08.38’de havalandı. Boeing 737 tipi uçak Nairobi yolunda düştü. Uçakta 157 yolcu ve personel bulunuyordu.

ETİYOPYA HAVA YOLLARINA AİT BİR UÇAK DÜŞTÜ. KURTULAN YOK
ETİYOPYA HAVA YOLLARINA AİT BİR UÇAK DÜŞTÜ. KURTULAN YOK Admin
Bu içerik 942 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Addis Abeba Nairobi seferini yapan Boeing 737 tipi uçak henüz bilinmeyen bir nedenle  düştü. Uçakta personel ile birlikte 157 kişi bulunuyordu. Sky News’ün haberine göre kurtulan olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Etiyopya Başbakanı ofisinden Twetter hesabından “Bu sabah Nairobi’ye (Kenya) düzenli seferini yapan boeing 737 Etiyopya Hava Yollarına ait yolcu uçağı düşmüştür. Etiyopya halkının ve uçakta bulunanların yakınlarının acılarını paylaşırız” denildi.

Sky News bir yetkiliye dayandırdığı haberinde 149 yolcu 8 personel bulunduğunu duyurdu. Uçağın Derbe Zeit yakınlarında düştüğü ve düşüş nedeninin henüz belli olmadığı da belirtildi.

Basına yansıyan yeni bilgilere göre boeing 737 Max 8’de bir tür üretim hatası bulunmaktadır. Uzman Jan Ohlsson’a göre kalkıştan 6 dakika sonra kuleyle bağlantısı kesilen uçağın Ekim 2018’de düşen Lion Air Hava Yollarına ait 737’nin uçuş yüksekliğinde meydana geldiğine dikkat çekiyor.

Bu modelin uçuşlarının yasaklanmasını isteyen uzman Ohlsson, bu uçaklarda uçuş güvenliği bulunmadığı ve 200 adet uçağın kullanımda olduğunu söylüyor. Ayrıca Boeing firmasının bu tip uçaklardan 4 bin adet ısmarladığı da belirtiliyor.

Etiyopya’nın başkenti Addis Abeba yakınlarında düşen yolcu uçağının başkentin 50 kilometre dışında düştüğü aktarıldı. Son gelen haberlere göre uçakta bulunan 157 kişinin hepsinin yaşamlarını yitirdikleri yönünde...

Etiyopya Hava Yollarından yapılan açıklamada dört tane İsveç vatandaşının bulunduğu bildirildi. İsveçlilerin memur stajı yapmak için Kenya'ya gittikleri İsveçli yetkililer tarafından açıklandı.

Uçakta 30 farklı ülke yurttaşı bulunuyor. İşte ülkelere göre dağılım;

32 kenyanska medborgare

18 kanadensiska medborgare

9 etiopiska medborgare

8 italienska medborgare

8 kinesiska medborgare

8 amerikanska medborgare

7 brittiska medborgare

7 franska medborgare

6 egyptiska medborgare

5 nederländska medborgare

4 indiska medborgare

4 slovakiska medborgare

3 österrikiska medborgare

4 svenska medborgare

3 ryska medborgare

2 marockanska medborgare

2 spanska medborgare

2 polska medborgare

2 israeliska medborgare

Följande länder hade en medborgare ombord: Belgien, Indonesien, Somalia, Norge, Serbien, Togo, Mozambique, Rwanda, Sudan, Uganda och Jemen.

 

Etiyopyan uçak düştü Addis Abeba Nairobi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ