FİNLANDİYA’DA SANDIKLAR KAPANDI

Finlandiya’da bugün yapılan genel seçimlerde sandıklar kapandı. Oy sayım işlemi başladı. Gözlemciler sandık başında edindikleri izlenimlerine göre seçimin partiler arasında eşit bir biçimde geçtiğini değerlendiriyorlar.

FİNLANDİYA’DA SANDIKLAR KAPANDI
FİNLANDİYA’DA SANDIKLAR KAPANDI Admin
Bu içerik 543 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Finlandiya’daki seçim öncesi yapılan son anketler Sosyaldemokrat Partinin seçimlerden birinci parti olarak çıkacağına işaret ediyordu. Sandık başı izlenimler bu kanıyı güçlendiriyor. Finlandiya’da hiçbir partinin tek başına iktidara gelmesi pek olanaklı gözükmüyor. Sosyaldemokratların kimlerle koalisyon kuracağı seçim sonuçlarından sonra belli olacak.

2o’li yaşlarda genç bir seçmen neden oyunu kullandığını, “Eğer gençler oylarını kullanmazsa, yaşlılar bizim üzerimizde karar verirler” ifadesini kullanıyor.

Finlandiya’dan gelen haberlere göre sandıkların yüzde 40’a yakını sayıldı ve Sosyaldemokratlar seçimi önde götürüyorlar. İktidardaki Merkez Partisi ile Gerçek Finliler Partisi 20 sandalye kaybetmiş gözüküyor. Bu karşın Sosyaldemokratlar bir önceki seçime göre fazladan 7 sandalye kazanmış durumdalar.

İsveç Yle bölümüne bir demeç veren Sosyaldemorat lider Antti Rinne, “Seçim esnasındaki sorunlara yönelik söylemlerimiz durumumuzu güçlendirdi. Sağlık ve okul sorunları hem bizim hem de Fin halkı için önemli konulardır” açıklamasını yaptı.

Finlandiya seçim Antti Rinne
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ