SRİ LANKA KATLİAMINDA ÖLÜ SAYISI YANLIŞ HESAPLANMIŞ...

Sri Lanka’daki terör saldırısında ölenlerin yanlış hesaplandığı ve gerçek ölü sayısının 359 değil, 253 olduğu ülkenin Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Bakanlık yanlışlıktan dolayı özür diledi. Olayda yaralı sayısı 500 dolaylarında bulunuyor.

SRİ LANKA KATLİAMINDA ÖLÜ SAYISI YANLIŞ HESAPLANMIŞ...
SRİ LANKA KATLİAMINDA ÖLÜ SAYISI YANLIŞ HESAPLANMIŞ... Admin
Bu içerik 862 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Sri Lanka’da 8 ayrı terör saldırısında ölenlerin yanlış hesaplandığı ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı gerçek rakamın 359 değil 253 olduğunu ve 500 kadar da yaralı bulunduğunu açıkladı. Sağlık Bakanlığı adına yapılan açıklamada, “Pazar günü yapılan terörist saldırıda meydana gelen ölüm sayısını, daha önce bildirildiği gibi 359 değil, 253 olarak revize ediyoruz” denildi.

İntihar bombacıları Pazar günü başkent Colombo ve doğudaki Batticaloa kentindeki otel ve kiliselere saldırmış, 8 ayrı patlamalarda yüzlerce kişi de yaralanmıştı.

Öte yandan ABD’nin Sri Lanka Büyükelçiliği, önümüzdeki hafta sonu yeni terör saldırıları yaşanabileceğine ilişkin bir uyarı yayımladı. Elçilik, insanları kalabalıklardan ve ibadet yerlerinden uzak durmaya çağırdı. Paskalya saldırılarından önce dış istihbarat servisleri, Sri Lanka makamlarını yaklaşmakta olan saldırılar konusunda uyarmıştı.Sri Lanka Başbakanı bu konuda yetersiz kaldıklarını ve bir güvenlik zaafiyeti olduğunu yaptığı bir açıklama ile duyurmuştu.

ABD elçiliği tarafından yayımlanan açıklamada, “Sri Lanka makamları, ibadethaneleri hedef alan ek saldırıların olabileceğini bildiriyor” ifadelerine yer verdi.

Sri Lanka Terör saldırı Sağlık Bakanlığı ölü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ