IŞİD LİDERİ EBU BEKİR EL BAĞDADİ 5 YIL SONRA ORTAYA ÇIKTI

IŞİD terör örgütü lideri 2014 yılından bu yana ortalıkta görünmüyordu. Pek çok ülkenin arananlar listesinde bulunan Bağdadi, kendisine ait olduğu belirtilen bir video paylaşımıyla ‘ben yaşıyorum’ dedi.

IŞİD LİDERİ EBU BEKİR EL BAĞDADİ 5 YIL SONRA ORTAYA ÇIKTI
IŞİD LİDERİ EBU BEKİR EL BAĞDADİ 5 YIL SONRA ORTAYA ÇIKTI Admin
Bu içerik 935 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Terör Örgütü IŞİD lideri Bağdadi 5 yıldır herhangi bir ses kaydı ya da görüntülü video yayını paylaşmıyordu. Amerikalılar birkaç kez öldürüldüğünü iddia etmişti. 5 yıldan bu yana ilk kez ortaya çıkarak adeta “ben yaşıyorum” dedi. Paylaşılan video görüntülerinin Bağdadi’ye ait olduğu ileri sürülüyor.

AFP’nin dünyaya duyurduğu video görüntülerinde Bağdadi, Sri Lanka’daki saldırıyı kutsuyor. The Independet gazetesine göre video görüntülerini terör örgütünün medya kanalı El Furkan yayınladı. 18 dakika uzunluğundaki görüntülerde Bağdadi bir halının üzerinde oturuyor ve sağ yanında otomatik bir silah duruyor. Videoda ayrıca yüzleri silik gösterilen üç kişide bulunuyor.

Bağdadi konuşmasının sonunda öldürülen ve hapiste tutulan üyelerinin rövanşını alacağı belirterek tehditler savuruyor. Ebu Bekir el Bağdadi hakkında fazla bilgi bulunmuyor. Bağdadi’nin Irak’ın başkenti Bağdat’ın kuzeyindeki Samarra kentinde doğduğu ve ABD’nin Irak’taki Bukka kampında dört yıl El Kaide üyeleriyle tutuklu kaldığı sırada radikalleştiği düşünülüyor.

Ebu Bekir el Bağdadi IŞİD terör IŞİD Terör Örgütü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ