YSK’YA ÇIĞ GİBİ TEPKİ YAĞIYOR

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminin tekrarın karar vermesini eleştirdiler. İptal ve yenileme kararını “hukuksuzluk” olarak nitelediler.

YSK’YA ÇIĞ GİBİ TEPKİ YAĞIYOR
YSK’YA ÇIĞ GİBİ TEPKİ YAĞIYOR Admin
Bu içerik 1024 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarla YSK’nın kararını doğru bulmadıklarını belirterek çeşitli yönlerden eleştirdiler.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Twetter hesabından;

Ahmet Davutoğlu;

YSK’nin bir yargı mercii olmadığını, bir yüksek mahkeme de olmadığını belirten Cindoruk, “YSK ancak seçim sonrası ortaya çıkan bir hata, hile varsa onlarla ilgili karar verebilirdi. YSK’nin ikinci büyük hatası ise, aynı zarfta kullanılan İlçe Belediye Başkanlığı oylarının geçerli ve meşru kabul edilerek, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için atılan oylarla ilgili iptal kararı vermesidir. İlçe Belediye başkanlıkları için itiraz edilmediğini öne sürerek böyle bir kararı savunmak mümkün değildir. Çünkü eğer, usulsüzlük varsa bu, aynı zarfta kullanılan bütün oylar için sirayet eder. YSK bu konuda itiraz olmasa bile resen karar verebilir.YSK açısından farkındalık olması, resen karar vermek için yeterlidir” ifadelerini kullandı.

Türkiye İstanbul 2019 Yerel Seçimleri Abdullah Gül Ahmet Davutoğlu Hüsamettin Cindoruk YSK tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ