HAKİME BAK, HAKİME!

Bazı olaylar insana “yuh be!” ya da “bu kadar da olmaz ki!” dedirten cinsten olabiliyor. İstanbul’da bir mahkeme salonunda hakimin savunma avukatının mini eteğine takması tam “Türkiyelik” olay olarak gündemimize hızla düştü. Olayın büyük yankı bulması üzerine o hakim açığa alındı.

HAKİME BAK, HAKİME!
HAKİME BAK, HAKİME! Admin
Bu içerik 1208 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İstanbul Adliyesi’nde kadın avukat savunma yapmak için ayağa kalkınca, erkek hâkim, avukatın mini eteği için "15 santimetre yukarıda. Mevzuata aykırı" dedi. Hâkimin tepkisi karşısında şoka giren avukat, karşı tarafın avukatının ve yazı işleri müdürünün de eteği ile ilgili yorumlarını dinlemek zorunda kaldı. Yetmedi hâkim eteğin fotoğrafını tutanak altına almak için çektirmek istedi... Olayın ardından İstanbul Barosu'na bağlı avukatlar Kartal Adliyesi'ne akın etti. HSK, hakim Mehmet Yoylu'nun açığa alındığını duyurdu.

Sözcü gazetesinin haberine göre olay Kartal Anadolu Adliyesi, 2. İş Mahkemesi'nde görülen davada yaşandı.  Duruşmaya erkek hâkimin, kadın avukatın mini eteğine verdiği tepki damga vurdu. Tutanaklara da yansıyan olayda; kadın Avukat Tuğçe Çetin beyanda bulunacağı sırada, mahkeme hâkimi Mehmet Yoylu, avukatın etek boyunun 15 santimetre yukarıda olduğunu ve bu hali ile avukatlık mevzuatına aykırı davrandığını savundu. Mahkeme hâkimi bununla da yetinmeyerek, davacı avukatına meslektaşının etek boyu hakkında fikrini sordu. Davalı avukatı ise, “Özgürlük alanı ile ilgilidir. Müdahale edilmemesi gerekir” dedi.

YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜNÜ SALONA ÇAĞIRDI!

Hakim daha sonra adliyenin yazı işleri müdürünü duruşma salonuna çağırdı ve ona da etek hakkında fikrini sordu.

                         Avukat Tuğçe Çetin'in daha önce çekilmiş bir fotoğrafı 

ETEĞİN FOTOĞRAFININ ÇEKİLMESİNİ İSTEDİ!

Mahkeme hâkimi, avukatın etek boyunun çok kısa olduğunu ve yanlış anlaşılmaya vesile olmaması için avukatın etek boyunun fotoğraflanmasını istedi. Avukat Tuğçe Çetin ise bunu reddetti. Tüm bu ifadeler ise tutanağa geçti.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Duruşma bitiminde salondan çıkacağı sırada hâkimin kendisine döndüğünü söyleyen davacı avukatı Dorukcan Davutoğlu ise “Çıkarken de hâkim bana ‘Ankara Barosu avukatına küpe yakışıyor mu?' diye sordu. ‘Ne diyorsunuz' diyebildim sadece. Şoka girdim.” ifadelerini kullandı. Avukat Davutoğlu ve Çetin'in hâkimden şikayetçi olacağı öğrenildi.

TÜRKİYE’YE NE OLUYOR?

Yukarıda aktarılan haber sıradan bir olayın haberi değil. Bu ya da buna benzer Türkiye’nin imajını büyük ölçüde zedeleyen haberlere ve olaylara gün geçmiyor ki tanık oluyoruz. İster istemez İsveç Postası olarak soruyoruz: Türkiye’ye ne oluyor? Türkiye’ye bir zihin tutulması mı yaşıyor ya da Araplaşıyor muyuz?..

Türkiye İstanbul Kartal Adliyesi Mehmet Yoylu Kadı Avukat mini etek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ