THOMAS COOK TURİZM ŞİRKETİ İFLAS ETTİ

Dünyanın tanınmış seyahat şirketlerinden 178 yıllılk Thomas Cook şirketi yeniden yapılandırma görüşmelerinin sonuçsuz kalması sonucu resmen iflas ettiği açıklandı. İsveçli turizm şirketi “Ving Resor” da ortak bulunuyordu.

THOMAS COOK TURİZM ŞİRKETİ İFLAS ETTİ
THOMAS COOK TURİZM ŞİRKETİ İFLAS ETTİ Admin
Bu içerik 654 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Dünyanın seyahat şirketleri içerisinde tanımış olan Thomas Cook şirketi iflas ettiğini resmen açıkladı. Şirketi kurtarma çalışmaları olumsuzlukla noktalandı. İngiliz tur operatörüne İsveçli tanınmış tur şirketi “Ving Resor” da ortak bulunuyordu. Şirketin Türkiye’de turizm bölgelerinde binlerce tatilcisi olduğu ifade ediliyor. Şirketin bünyesinde 22 bin çalışan elemanı olduğu belirtiliyor.

İngiliz Sivil Havacılık Kurumu CAA, tur operatörünün "ticari faaliyetlerine son verdiğini" duyurdu.Böylece 178 yıllık şirketin batışı, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu birçok yere, Thomas Cook ile tatile giden İngiliz vatandaşlarının ülkeye geri getirilmesi için, barış dönemlerindeki en büyük geri dönüş operasyonlarından birini başlattı.

CAA'in ayrıca, Thomas Cook'tan paket tatil alanların kaldıkları otellerle de bağlantıya geçtiğini ve kalış bedellerinin Hava Seyahati Güven Fonu ve ATOL'de ödeneceğinin söylendiği bildirildi.

Thomas Cook'un Genel Müdürü Peter Fankhauser, şirketin batışının "büyük üzüntü yarattığını" söyledi.

Thomas Cook tur şirketiyle iş yapan Türkiye’deki oteller ve benzerlerinin bu iflas olayından oldukça etkileneceği de gelen haberler arasında bulunuyor.

Şirketi kurtarmak için para bulma çalışmaları ve İngiliz devletinin el uzatması isteklerine Dışişleri bakanı Dominic Raab, "stratejik bir ulusal çıkar söz konusu olmadığı sürece hükümetin devreye girmeyceğini" yönünde açıklamalar yaptı.

İngiltere Thomas Cook Turizm Seyahat şirket iflas Ving Resor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nilüfer özkan     2019-09-24 Bu bir oyun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ