İSVİÇRE’DE PKK’LİLER CHP ETKİNLİĞİNİ BASTI

İsviçre’nin Zürih kentide CHP İsviçre Birliği’nin düzenlediği Cumhuriyet Bayramı kutlamasının yapıldığı salon PKK’li militanlar tarafından basıldı.

İSVİÇRE’DE PKK’LİLER CHP ETKİNLİĞİNİ BASTI
İSVİÇRE’DE PKK’LİLER CHP ETKİNLİĞİNİ BASTI Admin
Bu içerik 715 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Avrupalı devletlerin şımarttığı PKK terör örgütü mensupları Türklerin düzenlediği çeşitli kutlamaları sabote etmek için olayalar çıkarıyorlar. İsviçre’nin Zürih kentinde CHP İsviçre Birliği’nin organize ettiği Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliği PKK’liler tarafından basıldı. Salona giren terör örgütü mensupları Abdullah Öcalan’ın posterini, bayrak olarak kullandıkları bez parçalarını ve PYD/YPG simgelerini asmaya çalıştılar.

Solothurn bölgesinde bir düğün salonunda gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu davetliydi.

Davetlilerin salona girmesinden önce gerçekleşen baskın CHP’liler ile terör mensupları arasında sert tartışmalara neden oldu. Olaya müdahale eden polis, terör örgütü militanlarıyla yaptığı görüşme sonrası etkinliğin iptal edilmesini istedi. CHP’liler bu isteği redettiler.

CHP İsviçre Birliği Başkanı Nadir Köklü polise, “Bu mümkün değil. Salonu boşaltın ve bize teslim edin. Biz hiçbir yere gitmiyoruz. Kapıda 1000 kişi ile bekliyoruz” dedi.

PKK’li militanların 15 kişilik bir grup olduğu belirtiliyor.

İsviçre Zürih CHP İsviçre Birliği PKK terör bastı Nadir Köklü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Robinson Crusoe     2019-11-11 Yurtdışı, kıyım örgütlerini daha açık anlamakta turnusol kağıdı işlevi görüyor. ne denli demokratlar, insan haklarına, düşünce özgürlüğüne saygılılar, cumhuriyetçiler. Ataları da daha cumhuriyet kurulmadan, Bağımsızlık Savaşı yeni başlamışken aydınlığı boğma işine Koçgiri'de başlamıştı. Onlara Osmanlı verelim, Hamidiye Alayları verelim... Onlara yakışan budur. Yazık!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ