TÜRKİYE IŞİD TERÖRİSTLERİNİ ÜLKELERİNE GÖNDERİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, IŞİD mensuplarının iadesiyle ilgili, "Şimdi biz 'bunları size iade edeceğiz' diyoruz, pazartesiden itibaren başlıyoruz. İade edeceğiz, ayağa kalkıyorlar, 'Biz bunları vatandaşlıktan attık, siz ne yaparsanız yapın'. Yok öyle yağma. Çatlasanız da patlasanız da silseniz de saklasanız da vatandaşlıktan çıkarsanız da çıkarmasanız da sizin ülkenize göndereceğiz" dedi.

TÜRKİYE IŞİD TERÖRİSTLERİNİ ÜLKELERİNE GÖNDERİYOR
TÜRKİYE IŞİD TERÖRİSTLERİNİ ÜLKELERİNE GÖNDERİYOR Admin
Bu içerik 721 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Türkiye´nin yakaladığı IŞİD’li teröristlerin iadesine değinen Bakan Süleyman Soylu, “Avrupa’ya diyoruz ki ‘Bunları size göndereceğiz, 3 tane, 5 tane, 10 tane göndereceğiz’. Bunlar bizim insanımız değil ki sizin kendi insanlarınız. Oradan paketlemiş göndermişsiniz.

Şimdi biz ‘bunları size iade edeceğiz’ diyoruz, pazartesiden itibaren başlıyoruz. İade edeceğiz, ayağa kalkıyorlar. ‘Biz bunları vatandaşlıktan attık, siz ne yaparsanız yapın’. Yok öyle yağma. Çatlasanız da patlasanız da, silseniz de saklasanız da, vatandaşlıktan çıkarsanız da çıkarmasanız da, sizin ülkenize göndereceğiz” dedi.

İsveç İstihbarat Teşkilatı (Säpo) yetkilileri, Türkiye'nin IŞİD terörist olarak elinde tuttuğu mahkumları vatandaşlık ülkelerine Pazartesi gününden göndermeye başlaması gerektiği konusunda yorum yapmak istemediklerini ifade ediyorlar.

İsveç İstihbarat Teşkilatı Basın sözcüsü Gabriel Wernstedt TT verdiği demeçte, ”Diğer ülkelerin verileri hakkında yorum yapmak için hiçbir nedenimiz yok. Öte yandan, söyleyebileceğimiz, genel olarak polis departmanına yakın çalıştığımız ve potansiyel geri dönenler hakkında iyi bilgi sahibi olduğumuz” diyor.

Türkiye İçişleri Bakanı IŞİD terörist Süleyman Soylu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali Bonab     2019-11-09 Dusunun Bir ulkenin ic isleri baskaninin Interpoldan aranan gibi durumu var,birde halkmis medeniyet(Avrupa) dunyasuna terörist gönermekle tehdit ediyor, yazik olsun TC ine. Bir an once bu pislikler superup atilmali Turk topralarndan,TC uluslar arasi Statusine kavusmali ve kavusacak diye dusunuyorum cunku Turk ulusu medeniyet ulusudur,100 yillik bir medeniyete egtimi almistir.
Ali Bonab     2019-11-08 Soysuz yalan konusuyor. kendletini korumak icin besledikleri teröristleri niye braksinlar, milletin parasila Turk Ordusuna alternatif ordu olusturmaya calistilar.Ancak turk Ulusu ve dunya bruna izin vemedi, simdi takla atip duruyorlar,raslege takim son görundu diye dusunuyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ