SAHTE PEYGAMBERE MUHTEŞEM CENAZE TÖRENİ

Beş gün önce ABD'de ölen 'sahte peygamber' İskender Evrenesoğlu, Bursa'da geniş güvenlik tedbirleri altında toprağa verildi. Türkiye'deki faaliyetleri yasaklanan Evrenosoğlu'nun cenazesindeki kalabalık dikkati çekti. Cenazeden cep telefonlarıyla canlı yayın yapmaya çalışanlar neredeyse birbirini ezdi.

SAHTE PEYGAMBERE MUHTEŞEM CENAZE TÖRENİ
SAHTE PEYGAMBERE MUHTEŞEM CENAZE TÖRENİ Admin
Bu içerik 1276 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Doğan Haber Ajansı (DHA)’nın yaptığı habere göre ABD’de beş gün önce kalp yetmezliğinden ölen İskender Evrenesoğlu, Bursa’da toprağa verildi.

Evrenesoğlu kendisine vahy geldiğini ve Risalet Nurları” adlı kitabının Allah tarafından yazdırıldığını, önce mesih sonra da peygamber olduğunu iddia etti. Bursa'da sahte peygamber 86 yaşındaki Evrenesoğlu’nun cenaze törenindeki kalabalık dikkati çekti.

İSKENDER EVRENESOĞLU KİMDİR?

1933 yılında Bursa'da doğan İskender Erol Evrenosoğlu,1986 yılında Devlet Planlama Teşkilatı’ndan ayrıldı. 1990'lı yılların sonunda ABD'ye göç eden İskender Evrenesoğlu, vakıf kurarak, televizyon ve çeşitli yayınlarla Türkiye’de faaliyetlerine devam etti.

Geçen yıl mahkeme tarafından kapatılan Medeniyet İrfan Hayır Refah Vakfı'nın (MİHR) kurucusu olan Evrenesoğlu'nun Kur’an meali ve tefsir yayını yapan beş internet sitesi de Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nca sakıncalı olduğu gerekçesiyle kapatılmıştı. İSVEÇ POSTASI’NIN YORUMU

Sahte peygamber İskender Evrenesoğlu’nun Türkiye’de düzenlenen cenaze töreni de gösteriyor ki, din gerçek amacının dışına çıkarıldığı, kendi amaçları ya da siyasi amaçlı kullanıldığı zaman cahil kitleyi ne kadar etkiliyor ve körlüğe büründürüyor. Olayı cep telefonlarıyla videoya almaya çalışanların birbirlerini neredeyse ezmeye kadar varan davranışları Türkiye’nin getirildiği noktayı gözler önüne sermesi açısından utanç vericidir. Bu cenaze töreni bir rezalet tablosudur. Vakıf, Tv kanalı, internet kanalları, kitaplar vs, vs... Bu paranın kaynağı nereden gelmektedir?

Tarih, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir kez daha haklı olduğunu göstermiştir.

17 Aralık 1927'de Mustafa Kemal Atatürk Mecliste şunu söylüyor: "Efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil; bilakis, bu tip yapılar din ve devlet düşmanı olduğu, Selçuklu ve Osmanlı'yı bu yüzden batırdığı için yasakladık. Çok değil, yüz yıla kalmadan, eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki bazı kişiler bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirine düşeceklerdir. Ayrıca, unutmayın ki o gün geldiğinde her bir taraf diğerini dinsizlikle suçlamaktan geri kalmayacaktır."

ABD Bursa Diyanet internet mahkeme Türkiye sahte peygamber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ