ALMANYA’DA POLİSE SALDIRAN TÜRK ÖLDÜRÜLDÜ

Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) eyaletindeki Gelsenkirchen kentinde elinde bıçakla polis memurlarına saldırmaya çalışan 37 yaşlarında bir Türk vatandaşı polis tarafından vurularak öldürüldü.

ALMANYA’DA POLİSE SALDIRAN TÜRK ÖLDÜRÜLDÜ
ALMANYA’DA POLİSE SALDIRAN TÜRK ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 1003 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde Pazar günü meydana gelen olayda 37 yaşlarında Türk kökenli bir kişi elinde bıçakla bir parkta duran polis arabasının yanına gelerek polislere saldırdı. Olayda saldırgan polis tarafından vurularak öldürüldü.

Polis Sözcüsünün verdiği bilgilere göre, elindeki cisim ile polis aracına vuran kişi, daha sonra polislere doğru yürüdü. Sözcü, saldırganın arkasında bıçak sakladığını fark eden polislerin eyleme son vermesi çağrıda bulunmasına rağmen söz konusu erkeğin saldırıyı sürdüğü bilgisini aktardı. Bunun üzerine 23 yaşındaki komiser adayı bir polisin saldırganı silahla vurduğu belirtildi.

Deutsche Welle Türkçe haberine göre söz konusu kişinin Gelsenkirchen'de yaşayan bir Türk vatandaşı olduğu, çeşitli şiddet suçları nedeniyle poliste kaydının bulunduğu ifade edildi. Saldırı sırasında "Allahu Ekber" şeklinde bağırdığı yönündeki haberler ise polis sözcüsü tarafından doğrulanmadı.

Polis tarafından yapılan açıklamada, görgü tanıklarına olayla ilgili ifade verme çağrısında bulunuldu. Münster Emniyet Müdürlüğü'nün Twitter mesajında, "Görgü tanıkları aranıyor! Pazar akşamı 37 yaşında bir erkek Güney Gelsenkirchen polis karakolu önünde vuruldu. Olayla ilgili kim bilgi verebilir ya da olay öncesinde söz konusu kişiyi kim gözlemledi, gördü?" ifadesi kullanıldı.

Almanya Kuzey Ren Vestfalya Gelsenkirchen polis saldırı silah Türk vatandaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ