İRAN’DA DÜŞEN UKRAYNA UÇAĞINDA17 İSVEÇLİ Mİ VARDI?

İran’dan Ukrayna başkenti Kiev’e gitmek için havalan ve kalkıştan kısa bir süre sonra düşen Ukrayna Havayolları’na ait uçakta 17 İsveçlinin bulunduğu ileri sürüldü.

İRAN’DA DÜŞEN UKRAYNA UÇAĞINDA17  İSVEÇLİ Mİ VARDI?
İRAN’DA DÜŞEN UKRAYNA UÇAĞINDA17  İSVEÇLİ Mİ VARDI? Admin
Bu içerik 764 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç gazetelerinden Aftonbladet’in haberine göre Ukrayna uçağında 17 İsveçli bulunuyordu. İsveç Dışişleri Bakanlığı uçakta İsveçlilerin bulunduğunu doğtularken sayısı konusunda bilgi vermedi.

İran Uluslararası İmam Humeyni Havaalanı’ndan sabah saat 06.10 dolaylarında havalanan Ukrayna uçağı kısa bir süre sonra düşmüştü. Kurtarma ekipleri uçağın enkazına ulaştıkları zaman büyük bir yangın ile karşılaştıklarını ifade ediyorlar.

Uçağın düşmesinden kısa bir süre sorada İran’ın Irak’taki ABD askeri üslerine füze saldırısında bulunması uçağın düşmesine yönelik birtakım spekulasyonları da beraberinde getirdi. Uçakta 9’u mürettabat 167 yolcu bulunuyordu. Bunlardan 82’si İranlı, 63 Kanadalı, 11 Ukraynalı olduğu açıklanırken geriye kalanların hangi ulusa iat olduğu ve İsveçli bulunup bulunmadığı ifade edilmedi.

Ukrayna Havayolları’nın en son bilgilendirmesine göre, uçakta 82 İran, 63 Kanada, 11 Ukrayna (mürettebatlar dahil), 10 İsveç, 4 Afgan, 3 Alman ve 3 İngiliz vatandaşı bulunuyordu.

Uçağın yol güzergahı 

İran Ukrayna Havayolları uçak düştü Tahran Kiev seferi İsveçli Aftonbladet İsveç Dışişleri Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ