ALMANYA’DA PKK ÜYESİ 3 YII HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Almanya Stuttgart Yüksek Mahkemesi PKK’ye üye olamak, yöneticilik yapmak, bağış toplamak ve etkinlikler düzenlemek ile suçlanan 63 yaşındaki bir kişiye 3 yıl hapis cezası verdi.

ALMANYA’DA PKK ÜYESİ 3 YII HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
ALMANYA’DA PKK ÜYESİ 3 YII HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI Admin
Bu içerik 685 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Deutsche Welle Türkçe internet sayfasının haberine göre Stuttgart Eyalet Yüksek Mahkemesi PKK üyesi olmaktan suçlu bulduğu bir kişiyi 3 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkemenin gerekçeli kararında 63 yaşındaki Türkiye vatandaşının Temmuz 2016 ile Haziran 2018 arasında PKK adına Freiburg'da yöneticilik yaptığı ifade edildi.

Sanığın bağış toplama kampanyaları organize ettiği, etkinlikler düzenlediği ve PKK'nın büyük etkinliklerine katıldığı belirtildi. Mahkeme kararında ayrıca PKK için mali kaynak amacıyla toplandığı belirtilen 2 bin 10 euro'ya el konmasına hükmetti.

Mahkeme cezayı "yurtdaşındaki bir terör örgütüne üyelik" suçlamasından verirken gerekçeli kararda PKK'nın "özellikle tehlikeli bir terör örgütü olduğu" ve sanığın 2 yıl boyunca örgüt adına faaliyet yürüttüğü ifade edildi.

PKK, Türkiye, Avrupa Birliği ve ABD tarafından terör örgütü kabul ediliyor.

Gerekçeli kararda şahsın daha önce ceza almamış olması, uzun süredir tutuklu bulunması ve Almanya'ya gelmeden önce Türkiye Cumhuriyeti devletinin bizzat saldırılarına maruz kalmış olması cezayı hafifletici sebepler arasında sayıldı. Sanığın 2009 yılında Almanya'ya geldiği ve Haziran 2018'de gözaltına alınarak tutuklandığı ve o zamandan beri de tutuklu olduğu belirtiliyor. Mahkemenin kararına temyiz yolu açık.

Almanya PKK terör terör örgütü Stuttgard Stuttgard Yüksek Mahkamesi hapis ceza Türkiye AB ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ