TÜRK BAYRAĞINI YIRTAN YUNANLI IRKÇI VEKİLE SERT TEPKİ

Brüksel'de düzenlenen Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nda Türk bayrağını yırtma küstahlığını gösteren ırkçı Yunan milletvekilline Türkiye'den sert tepki geldi. Dişişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Şanlı bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı, denize nasıl döktüğümüzü en iyi bu ırkçı kafalar bilir” paylaşımında bulundu.

TÜRK BAYRAĞINI YIRTAN YUNANLI IRKÇI VEKİLE SERT TEPKİ
TÜRK BAYRAĞINI YIRTAN YUNANLI IRKÇI VEKİLE SERT TEPKİ Admin
Bu içerik 677 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Brüksel’de düzenlenen AP Genel Kurulu’nda Yunanistan’ın ırkçı vekili Loannis Lagos bir alçaklığa imza attı ve kürsüde Türk Bayrağı’nı yırttı.

Yunanistan'ın ırkçı Altın Şafak Partisi'nin eski üyesi bağımsız AP milletvekili Lagos, "Kimsenin burada Yunan vatandaşlarının durumunu konuştuğunu duymuyoruz. Herkes göçmenlerden bahsediyor, Yunan vatandaşlarının hakları ne olacak?" şeklinde konuşmuştu. Irkçı Lagos, "Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Ülkemize akın akın göçmen geliyor. İşte bu Türk Bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. Artık buna bir son vermeliyiz" şeklinde konuşarak, kağıttan yapılmış Türk Bayrağı'nı yırttı ve bir provokasyona imza attı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımla aşırı sağcı vekile gereken yanıtı verdi. Bakan Çavuşoğlu, Twitter’dan yayınladığı mesajda şu ifadeleri verdi:

BİR TEPKİ DE ÇELİK’TEN

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “AP’de bayrağımıza saygısızlık yapan faşist Yunan milletvekili, sadece kendi karaktersizliğini göstermiş oldu. AP, demokrasiyi geliştirmek yerine ırkçılara teslim olursa Avrupa değerlerini yok etmek isteyenlerin adresi haline gelir.” ifadelerinde bulundu.

LONNIS LOGOS KİMDİR?

Ionnis Lagos (48), 2012-2019 arasında aşırı sağcı Altın Şafak Partisi’nin milletvekili olarak Yunan Parlamentosu’nda görev yaptı. Şimdilerde bağımsız olarak parlamentoda yer alan Lagos, başkaca Altın Şafak milletvekilleriyle birlikte 9 Kasım 2019’da yeni bir parti kurdular.

Avrupa Parlamentosu Brüksel Yunanlı vekil Türk Bayrağı yırttı Ionnis Lagos Altın Şafak Partisi ırkçı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ